دوشنبه, 22 مهر 1398
شناسه خبر:1157
مدیرعامل شرکت کشت و صنعت خزر:

باید بتوانیم از دانش‌آموختگان دانشگاهی در جایگاه‌های مناسب استفاده کنیم

  • انداز قلم

اختصاصی سوما نیوز؛ مدیرعامل شرکت کشت و صنعت خزر آمار بیکاری را از نقاط ضعف گیلان عنوان کرد و گفت: آمار بیکاری با توجه به ظرفیت‌های گردشگری، صنعت، تولید و کشاورزی در گیلان رقم غیر قابل باوری است.

به گزارش خبرنگار ما، فرزین کاظمی نوری در جمع خبرنگاران با اشاره به تاسیس شرکت کشت و صنعت خزر توسط بخش خصوصی و کمک دولتی در سال 1389 اظهار کرد: از سال 90 فعالیت سایت 18 هکتاری شرکت مذکور در جنوب گیلان آغاز شده است.

وی به فعالیت 65 نفر مهندس و متخصص در زمینه کشاورزی در شرکت کشت و صنعت خزر اشاره کرد و افزود: صادرات تخصصی زیتون و فرآورده‌های این محصول را پیگیری می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت خزر از صادرات 10 محصول فرآوری شده زیتون با تکنولوژی در اختیار گذاشته شده در این شرکت تا پنج سال آینده خبر داد و بیان کرد: در تلاش هستیم اهداف مذکور را به مرحله اجرا درآوریم.

کاظمی نوری با بیان اینکه هشت طرح اقتصاد مقاومتی در شرکت کشت و صنعت خزر در حال اجرا است، اظهار داشت :استخر ماهیان سردآبی، صنایع فرآوری شده و باغ زيتون از جمله طرح‌های اجرایی محسوب می‌شود که در حال حاضر باغ 18 هکتاری زیتون آماده‌سازی شده است.

مدیرعامل شرکت کشت و صعنت خزر به مشکلات گیلان اشاره کرد و گفت: مسائل زیست‌محیطی پس از بیکاری از موضوع‌هایی محسوب می‌شود که گریبانگیر استان بوده و این امر نیازمند برنامه‌ریزی مناسب است.

وی با اشاره به جذب 196 نفر در حوزه‌های اداری، خدماتی و زیست‌محیطی در این شرکت در سال 96، تصریح کرد: آمار بیکاری در گیلان با توجه به ظرفیت‌های گردشگری، صنعت، تولید و کشاورزی رقم غیر قابل باوری است و این امر یکی از بزرگترین نقاط ضعف استان محسوب می‌شود.

کاظمی نوری، ایجاد بنگاه‌های زودبازده را تنها راهکار برون‌رفت و تحقق اقتصاد مقاومتی در گیلان ذکر کرد و یادآور شد: باید بتوانیم از دانش‌آموختگان دانشگاهی در جایگاه‌های مناسب استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه مسیر توسعه پایدار گیلان با سد بزرگ آلودگی محیط زیست مواجه شده است، اظهار داشت : امروز را به مناسبت روز درختکاری به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم در این زمینه گام‌های مثبتی برداشته شود.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 110 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید