سه شنبه, 23 مهر 1398
شناسه خبر:709

بیانیه روابط عمومی سپاه قدس گیلان درباره خبر خبرگزاری خانه ملت

  • انداز قلم

به گزارش سوما نیوز؛ روابط عمومی سپاه قدس گیلان بیانیه ای را در اختیار خبرگزاری خانه ملت گذاشته است.

روابط عمومی سپاه قدس گیلان جوابیه ای را در اختیار خبرگزاری خانه ملت گذاشت که متن آن به شرح زیر است:

بسمه تعالی

بیانیه روابط عمومی سپاه قدس گیلان پیرامون اظهارات یکی از نمایندگان مجلس در مصاحبه با خبرگزاری خانه ملت

استفاده گزینشی از بیانات حضرت امام (ره) و تفسیر انحرافی از آن، معارض تقوای سیاسی است

در پی اظهارات یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با خبرگزاری خانه ملت و اتهام به سپاه پاسداران و تنی چند از مسئولین این نهاد، روابط عمومی سپاه قدس استان گیلان، نکات ذیل را نه در جواب این سخنان مغلطه آمیز بلکه جهت تنویر افکار عمومی و تبیین حقیقت ارائه می‌نماید:

۱٫ آری؛ نمایندگان براساس قانون اساسی کاملا آزادند که اظهار نظر کنند (اصل ۸۴ و ۸۶) اما با تفسیر و برداشتی لیبرالی از مقوله آزادی که هیچ حد و مرزی را در بیان نظر بر نمی‌تابد و بیشتر در جوامع غربی و فرهنگ غرب رواج دارد، نمی توان صورت مسئله را پاک کرد. واضح و مبرهن است که آزادی موردنظر نمایندگان براساس اصل ۶۷ و قسم نامه آنان می‌بایست در گفته‌ها، نوشته‌ها و اظهارنظرها استقلال کشور و آزادی مردم را مدنظر داشته و در محدوده موازین و مصالح جامعه و نظام اسلامی باشد و الا با زیر پا نهادن خطوط قرمز نظام و رهبری و تطهیر جریان فتنه به بهانه دفاع از فرد پیشنهادی رئیس جمهور محترم و نگرانی از محروم شدن وی برای خدمت رسانی با این مغلطه که نمایندگان در اظهارنظرها کاملا آزادند، تجانسی با آموزه های اسلامی و اندیشه‌های امام (ره) و رهبری نداشته و با این اوصاف ضرورتی برای وجود پسوند اسلامی برای مجلس شورای اسلامی هم نخواهد بود!

۲٫ براساس همان اصل ۸۶ که عنوان شده است نمی‌توان نمایندگان را به سبب اظهارنظر و یا آرایی که در مقام ایفای وظایف نمایندگی خود داده‌اند، تعقیب و یا توقیف کرد، هیچ گونه تعقیب و یا توقیفی تاکنون متوجه نماینده مذکور نبوده و اینگونه اظهارات ایشان به نوعی ایجاد جو کاذب و فرار رو به جلو جهت عدم پاسخگویی به مطالبه به حق مردمی، درباره سخنان تاسف انگیز وی پیرامون فتنه در روز رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی بود، که عنوان شد داستان فتنه در این مملکت چه زمانی می‌خواهد تمام شود و فتنه تا کی؟ به راستی آیا واقعیت فتنه را به داستان تشبیه نمودن، به نوعی بی‌اهمیت و یا کم اهمیت نشان دادن این مهم نیست؟! آیا رهبر معظم انقلاب بارها حتی در برخی از سخنرانی‌های امسال ایشان بر مقوله فتنه و خسارات ناشی از آن برای انقلاب و عدم گذشت از کسانی که آن را مدیریت کردند، تاکید ننموده‌اند؟! با این تفاسیر واکنش امت حزب الله گیلان، شخصیت‌های ارزشی و برخی مسئولین سپاه استان نسبت به این سخنان که در شان مردم ولایتمدار و خالقان حماسه ۸ دی نبود، از روی تکلیف شرعی و انقلابی بوده و نماینده مذکور می بایست با پذیرش مسئولانه اظهارات نادرست خود، درصدد جبران و عذرخواهی از ملت ایران به ویژه مردم ولایتمدار و انقلابی گیلان باشد نه مظلوم نمایی و شماتت معترضان!

۳٫ درباره محدودیت و ملاحظات اظهار نظر نظامیان در امور سیاسی، استفاده گزینشی از فرمایشات حضرت امام (ره) و تفسیر نادرست از آن هم تعارض با تقوای سیاسی دارد. در همان فرمایشات تقطیع شده از حضرت امام (ره) به خوبی مشخص است که نظر ایشان بر عدم اظهارنظر و ورود در اموری است که شائبه دسته بندی جناحی، حزبی و گروه گرایی دارد. اینکه با استناد به این فرمایشات عنوان شود حضرت امام (ره)، نظامیان را از مداخله در امور سیاسی پرهیز می‌دادند، اگر منظور از آن عدم پیگیری و مطالبه درباره مسائل سیاسی نظام و انقلاب است، تفسیری نابجا و ناصواب می‌باشد. با نگاهی به وصیت نامه حضرت امام (ره) نیز به خوبی مشخص است که منظور ایشان در امور سیاسی همان احزاب و گروه‌ها می باشد. نه تنها وصیت اکید من به قوای مسلح آن است که همانطور که از مقررات نظام عدم دخول نظامی در احزاب، گروه‌ها و جبهه‌هاست به آن عمل نمایند؛ قوای مسلح مطلقا چه نظامی و انتظامی و پاسدار و بسیج و غیر اینها در هیچ حزب و گروهی وارد نشده و خود را از بازی‌های سیاسی دور نگه دارند.

تفسیر آنچنانی برخی از سخنان امام (ره) با این عنوان که نظامیان را از دخالت در امور سیاسی نهی نموده‌اند، مصداق بارز نومن ببعض و نکفر ببعض بوده و این گونه برداشت ظلم به حضرت امام (ره) و رویه‌ای خلاف انصاف می باشد. این اتهامات نیز درباره دخالت سپاه در امور سیاسی نه اولین بار آن بوده و نه آخرین آن خواهد بود. زیرا نظیر چنین ادبیاتی به طور متناوب و مکرر توسط بوق های استکباری و بنگاه‌های دروغ پراکنی جبهه استکبار علیه سپاه تکرار شده و می‌شود. همانگونه که مقام معظم رهبری در این باره فرمودند امروز هم نسبت به سپاه، از همه بیشتر عصبانی هستند، در اسم هایی که می‌آورند، در فحاشی‌هایی که می کنند، در تهمت‌هایی که می‌زنند، از همه بیشتر، سپاه را آماج این بدگویی‌ها و این دروغ‌ گویی‌ها قرار می‌دهند، علت این است که سپاه نشان داده که ایستاده است. این روحیه و این جهت گیری و این حالت را از دست ندهید. (۳/۳/۹۵) البته جای تاسف برای افرادی مانند نماینده مذکور می‌باشد که این نوع ادبیات آنان شباهت بسیاری با اتهامات و دروغ پردازی‌های BBC و CNN و … علیه سپاه دارد.

همچنین سپاه براساس اصل ۱۵۰ قانون اساسی، نگهبان انقلاب و دستاوردهای آن می‌باشد و گستره این نگهبانی نیز فقط در زمینه دستاوردهای نظامی نیست و شئون دیگر از جمله امور سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و … را شامل می‌شود. بر همین اساس موضوع فتنه که به فرموده امام خامنه‌ای مدظله خط قرمز انقلاب است، فراتر از دسته‌بندی ‌ها و جناح‌های سیاسی می‌باشد اینکه موضع سپاه در برابر جریان فتنه محکم و غیرقابل تغییر است را به دخالت در امور سیاسی، جناحی و حزبی تامین می‌دهند، به نوعی کمک به جریان فتنه و هم نوایی با دشمنان انقلاب می‌باشد.

در پایان لازم به ذکر است که سپاه براساس رسالت انقلابی و قانونی خود تحت تدابیر و فرامین فرمانده معظم کل قوا از دستاوردهای انقلاب اسلامی با تمام توان دفاع نموده، نه تنها مرعوب اینگونه فرافکنی‌ها و غوغا سالاری‌ها نخواهد شد، بلکه با هر تهدید و زیر پا نهادن خطوط قرمز نظام واکنشی محکم و درخور آن خواهد داشت./خانه ملت

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 248 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید