دوشنبه, 29 مهر 1398
شناسه خبر:737
استاندار گیلان:

۸ کیلومتر باقیمانده آزاد راه رشت – قزوین به اندازه کل پروژه هزینه دارد!

  • انداز قلم

به گزارش سوما نیوز؛ استاندار گیلان گفت: مشکل اساسی ۱۱ کیلومتر باقیمانده آزاد راه رشت قزوین این است که هزینه آن به اندازه کل هزینه ساخت این آزادراه است.

محمدعلی نجفی روز سه شنبه در مراسم بزرگداشت روز حمل ونقل و راهدار در رشت گفت: حوزه حمل و نقل کالا و مسافر در استان باید با تزریق اعتبارات ملی جذب سرمایه گذار و بخش خصوصی تقویت شود.

وی با اشاره به گردشگر پذیر بودن استان گیلان خاطرنشان کرد: رانندگان در ایام های مهم که باید در کنار خانواده ها باشند، در جاده ها مشغول فعالیت هستند و مسئولیتشان را در بدترین شرایط به بهترین شکل انجام می دهند.

استاندار با اشاره به سفر سالانه ۳۰ تا ۳۴ میلیون مسافر به گیلان گفت: سهم استان در توسعه زیرساختهای حمل و نقل از این ورودی ها باید بصورت ملی دیده شود و امکانات استان به تنهایی جوابگو نیست و نباید جمعیت گیلان برای ارایه امکانات و اعبارات فقط دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر دیده شود.

وی تاکید کرد: راهداری و حمل ونقل مکمل هم هستند و همه ما در تلاش هستیم تا امکانات مناسب در اختیار مسافران باشد و از جاده مناسب برخوردار باشند.

وی به رتبه ۲ الی ۳ استان در حوزه بنادر اشاره و اضافه کرد: با راه اندازی بندر کاسپین، تقویت بندر آستارا که توسط بخش خصوصی صورت گرفته و ظرفیت بالای بندرانزلی قادر خواهیم بود حرف اول را در حوزه کشورهای حاشیه دریای خزر بزنیم.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با ابراز تأسف از اینکه هنوز یک متر از خطوط ریلی کشور در گیلان افتتاح نشده ، ابراز امیدواری کرد با توجه به تأکید و کمک رئیس جمهوری آماده سازی خط راه آهن استان سرعت بیشتری به خود گرفته و امیدواریم در کوتاه ترین زمان ممکن افتتاح و مورد بهره برداری قرار گیرد.

نجفی خاطر نشان کرد: اعتقاد ما بر این است حق گیلان بیشتر از وضع موجود است و در تلاش هستیم با توسعه جاده ای و راه های سطح استان حداقل آسودگی خاطر را برای مسافران فراهم آوریم.

وی با بیان اینکه ۳هزار و ۲۰۰ متر از باقی مانده آزاد راه در روزهای آینده بصورت کامل آماده افتتاح است ، خاطر نشان کرد : برای ۸ کیلومتر باقی مانده نیز که تقریبا همه آن تونل خواهد بود، دولت برنامه دارد اما مشکل اساسی این است که هزینه تکمیل ۱۱ کیلومتر به اندازه کل هزینه ساخت آزادراه رشت قزوین است.

استاندار گیلان با بیان اینکه گیلان در کریدور شمال به جنوب و در شاهراه بزرگ قرار دارد، تصریح کرد : با بهره برداری از راه آهن رشت قزوین و اتصال آن به آستارا ، مدت حمل و نقل در این مسیر ۲۴ روز کاهش می یابد.

نجفی در این خصوص اضافه کرد: جهت تحقق این عمر می بایست ۲۰۰ کیلومتر راه مابین رشت – آستارا نیز تکمیل گردد که در حال پیگیری و اجرایی شدن است. وی با تائید بر اینکه مسئولیت عظیمی بر عهده گیلان در جابجایی مسافر و حمل بار است، گفت: توسعه راه و ناوگان عمومی نیازمند تامین اعتبارات در این بخش است.

استاندار گیلان به کمبود مجتمع های بین راهی مناسب در گیلان اشاره کرد و افزود: حوزه حمل و نقل کالا و مسافر در استان باید با تزریق اعتبارات ملی جذب سرمایه گذار و بخش خصوصی تقویت شود. وی گفت: قبول داریم ناوگان حمل و نقل استان نیازمند بروز رسانی است و اقدامات لازم جهت تقویت آن صورت خواهد گرفت.

نجفی خاطر نشان کرد: یکی از مهمترین مسائل استان که نیازمند توجه مجدانه است، موضوع سرمایه گذار است و می بایست درخصوص جذب سرمایه گذار نهایت همکاری از سوی مسئولان صورت پذیرد.

استاندار گیلان اظهار داشت: ما مجری هستیم و باید ایجاد شرایط و امکانات لازم در سطح استان جهت رفع مشکلات مردم تلاش کنیم و این مهم با شعار امکان پذیر نیست بلکه باید عملیاتی شود که مهمترین دغدغه در این خصوص موضوع اشتغال جوانان است که خوشبختانه روند رو رشدی شاهد هستیم. وی افزود : کارنامه ما باید حل مشکلات مردم با پرهیز از شعار زدگی وهمراه با عدد و رقم باشد.

نجفی به اعتبار تخصیص داده شده برای فعال سازی کارخانجات استان طی سال های گذشته اشاره و خاطر نشان کرد : می توان همین اعتبارها را برای امور مرتبط با حمل و نقل استان نظیر نوسازی ناوگان حمل و نقل بکار گرفت.

در پایان این همایش از راهداران، رانندگان و تلاشگران پلیس راه استان تجلیل و قدردانی شد./ایرنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 547 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید