چهارشنبه, 24 مهر 1398
شناسه خبر:3640

برداشت هندوانه 110 میلیارد تومان درآمد نصیب کشاورزان گیلانی می‌کند

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی گیلان از آغاز برداشت هندوانه در این استان خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال با برداشت محصول هندوانه حدود 110 میلیارد تومان درآمد نصیب کشاورزان گیلانی شود.

ابراهیم اکبرزاده از آغاز عملیات برداشت محصول هندوانه از اراضی کشاورزی استان گیلان خبر داد و اظهار داشت: فرآیند برداشت هندوانه از اراضی کشاورزی گیلان که قسمت عمده‌ای از آن در منطقه چاف و چمخاله واقع در شرق استان قرار گرفته است توسط بهره‌برداران آغاز شد.

مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی گیلان در مورد اینکه چند درصد از اراضی کشاورزی استان به امر تولید هندوانه اختصاص پیدا کرده است عنوان کرد: در حال حاضر چیزی حدود 3 هزار و 236 هکتار از زمین‌های کشاورزی گیلان به ویژه در منطقه چاف و چمخاله لنگرود به امر کاشت هندوانه اختصاص پیدا کرده است.

اکبرزاده به میزان محصول هندوانه‌ای که امسال انتظار می‌رود کشاورزان گیلانی از زمین‌های خود برداشت کنند اشاره کرد و بیان داشت: طبق اطلاعات و برآوردهایی که در سطح استان انجام شده است پیش‌بینی می‌کنیم کشاورزان گیلانی امسال بتوانند 74 هزار و 300 تن هندوانه را از اراضی خود برداشت کنند. وی ضمن تأکید بر اینکه نزدیک به 3 هزار کشاورز گیلانی به امر تولید هندوانه در این استان مشغول هستند ارزش اقتصادی این محصول را نیز برشمرد و خاطرنشان کرد: با توجه به پیش‌بینی مقدار برداشتی که اعلام شد انتظار داریم امسال با برداشت هندوانه حدود 110 میلیارد تومان درآمد نصیب کشاورزان گیلان بشود.

مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی گیلان از افزایش تولید محصول هندوانه در این استان خبر داد و با تشریح مهم‌ترین علل وقوع این مسئله عنوان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم محصول هندوانه امسال به علت تغذیه مناسب، بارش‌های باران مناسب و به علت استفاده از کودهای مناسب حدود 10 درصد بیشتر از پارسال باشد.

اکبرزاده تولید چیزی حدود 40 درصد هندوانه استان گیلان در منطقه چاف شهرستان لنگرود را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: در حال حاضر شهرستان‌هایی نظیر لنگرود، انزلی، رشت، صومعه‌سرا، آستانه‌اشرفیه، تالش و رضوانشهر از مهم‌ترین مناطق مهم تولید هندوانه در سطح استان گیلان به‌شمار می‌روند./تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 82 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید