چهارشنبه, 24 مهر 1398
شناسه خبر:3657
رئیس سازمان امداد و نجات اعلام کرد؛

حادثه برای سه هزار نفر در سواحل شمال ایران

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ضمن تشریح جزییات آمار حادثه‌دیدگان سواحل شمال کشور در یک ماه اخیر توصیه‌هایی را به مسافرانی که قصد استفاده از دریا دارند ارائه کرد.

مرتضی سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ضمن اعلام حادثه برای ۳ هزار نفر در سواحل شمال ایران گفت: از مردم عزیز خواهش می‌کنیم فقط و فقط در مکان‌های تحت حفاظت و اعلام شده تحت عنوان طرح سالم‌سازی به دریا بروند.

سلیمی تاکید کرد: در این اماکن نیز باید تاکید کرد که حتماً به توصیه‌های عوامل امدادی، پلیس، و اورژانس توجه ویژه داشته و با این نیروها همکاری کامل داشته باشند. همچنین اگر شنا بلد نیستند خدای نکرده خطر نکنند و به آب نروند، اگر دریا متلاطم است و اعلام می‌کنند که امکان استفاده از دریا فراهم نیست به هیچ عنوان اصرار نکنند. وی اعلام کرد: طرح امدادونجات در استان‌های مازندران، گلستان و گیلان از ۱۵ خرداد تا ۱۵ تیر برگزار و به بیش از سه هزار نفر خدمات امدادی ارائه شد.

به گفته رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در این طرح ۳ هزار و ۱۳۱ نفر حادثه دیدند که از این تعداد ۴۵۷ نفر توسط نیروهای عملیاتی هلال احمر نجات پیدا کردند.

سلیمی در تشریح جزییات خدمات امدادی ارائه شده به حادثه‌دیدگان گفت: ۴۳۸ نفر در مازندران، ۱۰ نفر در گیلان و ۹ نفر هم در گلستان از خطر حوادث نجات یافته و همچنین ۴۸ نفر به مراکز درمانی منتقل و ۲ هزار و ۶۲۶ نفر هم سرپایی مداوا شدند. به گفته وی، طرح ساحلی دریای‌خزر در سه استان گلستان، گیلان و مازندران از ۱۵ خرداد ماه با ۳۱ پایگاه و پست فعال آغاز شده و ۶۴۳ نقطه خطرپذیر را تحت پوشش قرار داده است.

رئیس امداد و نجات هلال‌احمر گفت: ۲۱۷ نفر-روز نیروی عملیاتی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در طرح ساحلی مشغول امدادرسانی هستند و خط ساحلی دریای‌خزر، ۸۲۰ کیلومتر است که ۹۰۸ غریق نجات آن را پوشش می دهند، افزون بر این، ۲۰ دستگاه آمبولانس، ۵۵ دستگاه موتورلانس، ۶ فروند قایق و جت اسکی و ۱۶ دستگاه خودروهای عملیاتی در این طرح به کارگیری شده است./خبرگزاری مهر

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 75 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید