پنج شنبه, 21 آذر 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3662

10 سد لاستیکی جدید در گیلان احداث می‌شود

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان از احداث 10 سد لاستیکی جدید در این استان خبر داد و گفت: مطالعات اولیه جهت شروع عملیات احداث این پروژه‌ها در حال انجام است.

وحید خرمی احداث سدهای لاستیکی در نقاط مختلف استان گیلان را یکی از اولویت‌های مهم شرکت آب منطقه‌ای اعلام کرد و اظهار داشت: مطالعات اولیه جهت شروع عملیات احداث 10 پروژه‌ سد لاستیکی جدید در استان گیلان هم‌اکنون در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان با بیان اینکه هم‌اکنون 11 سد لاستیکی در این استان در حال ساخت و تکمیل است عنوان کرد: پیشرفت فیزیکی این پروژه‌ها مطلوب است فقط  عملیات دو عدد از این طرح‌ها به علت وجود مشکلاتی در حوزه تملک اراضی کمی دچار مشکل شده است که برطرف می‌شود.

خرمی بهره‌برداری از چندین سد لاستیکی در استان گیلان را که در ماه‌های گذشته به ثمر نشست را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: سد لاستیکی دهنه‌سر آستانه‌اشرفیه، باغبانان فومن، پهلوان بست لنگرود و گالش‌کلام از جمله پروژه‌هایی هستند که یا افتتاح شده و یا در دست بهره‌برداری قرار دارند. وی تخصیص منابع و اعتبارات لازم را یکی از مؤلفه‌های مهم برای تکمیل پروژه‌های سدسازی در استان گیلان خواند و ابراز داشت: 4 عدد از این سدهای لاستیکی مربوط به قبل از سفر چند سال گذشته رئیس جمهور به گیلان است و 7 عدد از آنان نیز جزء مصوبات بعد از سفر هیئت دولت به استان هستند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان با تأکید بر اینکه این شرکت برای ساخت سدهای سازگار با محیط زیست از تکنولوژی‌های برتر دنیا استفاده می‌کند تصریح کرد: در کنار سازگاری با اقلیم استان گیلان تقویت سفره‌های آب زیرزمینی از جمله ویژگی‌های بسیار بارز سدهای لاستیکی گیلان به شمار می‌آید. وی تأمین آب برای مصارف کشاورزی را یکی دیگر از خصوصیات منحصر به فرد سدهای لاستیکی گیلان اعلام کرد و بیان داشت: شرکت آب منطقه‌ای گیلان با احداث سدهای لاستیکی علاوه بر تأمین نیاز آبی مناطق مختلف استان در مصارف مختلف به نوعی در مسیر کمک به محیط زیست استان نیز گام بر می‌دارد./مهر

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 51 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید