چهارشنبه, 24 مهر 1398
شناسه خبر:3664
امام جمعه رشت:

مرجعیت پاک‌ترین نهاد پس از وجود امام زمان(عج) است

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان گفت: مرجعیت پاک‌ترین نهاد پس از وجود امام زمان(عج) است و مراجع هرگز جاه‌طلب نبودند.

آیت‌الله رسول فلاحتی در جلسه هفتگی تفسیر آیه‌های 88 و 89 سوره حجر با اشاره به اینکه خدای متعال در این دو آیه 4 فرمان به پیامبر(ص) داده است اظهار داشت: این دستورات مربوط به همه کسانی است که مسئولیتی در قبال مردم به‌عهده می‌گیرند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به دستور نخست خدای متعال به پیامبر اسلام(ص) گفت: خداوند متعال به پیامبر(ص) می‌فرماید که به مال و ثروت دیگران چشم نداشته باشد ضمن آنکه دو فرمان خداوند نهی و دو دستور دیگر امر است.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان با بیان اینکه آیه‌های مذکور دارای 3 نکته لطیف هستند خاطرنشان کرد: خداوند در آیات قرآن کریم انسان را از کالاهای دنیایی، اموال و قدرت دیگران نهی کرده است.

آیت‌الله فلاحتی جاه‌طلبی و قدرت‌طلبی را یکی از بلاهای بشر معرفی کرد و افزود: عده‌ای برای رسیدن به پست و مقام اقدامات خلاف شرع انجام می‌دهند و قطعا مقامی که از راه‌های حرام به‌دست آید، پاک نیست. وی مرجعیت را پاک‌ترین نهاد پس از وجود امام زمان(عج) دانست و تصریح کرد: در طول هزاران سال تاریخ تشیع یعنی از زمان شیخ طوسی مرجعیت نهاد مقدسی بوده است و مراجع جاه‌طلب و خلافکار نیستند.

آیت‌الله فلاحتی بیان کرد: برخی بدون آنکه به حلال و حرام بودن ثروت دیگران توجه کنند، مدام دارایی خود را با آنان مقایسه می‌کنند و همواره در حال مقایسه داشته‌های خود با دیگران هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه فردی که زندگی خود را با دیگران مقایسه می‌کند انسان پستی است و هرگز از داشته‌های خود لذت نمی‌برد گفت: کرامت انسانی اقتضا می‌کند شخص به نعمت‌هایی که خداوند به او عطا کرده است توجه کند./تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 92 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید