جمعه, 15 آذر 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3693

شمشیرباز گیلانی مقام ششم جهان را کسب کرد

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ محمد رهبری شمشیرباز گیلانی به همراه تیم ملی مقام ششم مسابقات قهرمانی جهان را کسب کرد.

مسئول روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان گیلان صبح شنبه اظهار داشت: محمد رهبری ملی پوش شایسته گیلانی به همراه تیم ملی اسلحه سابر ایران در رقابت های قهرمانی جهان که در مجارستان جریان داشت، موفق به کسب مقام ششم شدند.

مرتضی ورزلدوست افزود: تیم ملی شمشیربازی سابر ایران که محمد رهبری از گیلان را در ترکیب خود داشت، در مرحله یک چهارم نهایی برابر تیم قدرتمند مجارستان قرار گرفت که در نهایت با نتیجه ۴۵ بر ۲۹ مغلوب این تیم شد. وی ادامه داد: تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر برای کسب یکی از مقام های پنجم تا هشتم ابتدا برابر گرجستان قرار گرفت که محمد رهبری شمشیرباز گیلانی و سایر ملی پوشان توانستند این حریف خود را با نتیجه  ۴۵بر۴۲  شکست دهند و برای کسب مقام پنجمی به مصاف تیم قدرتمند روسیه رفت که با قبول شکست ۴۵ بر۳۳ برابر روس ها ، در نهایت بر سکوی ششم جهان ایستادند.

مسئول روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان گیلان خاطرنشان کرد: رهبری شمشیربازی شایسته گیلانی به همراه سایر ملی پوشان اسلحه سابر برای رسیدن به مرحله یک چهارم نهایی ابتدا اسپانیا را با نتیجه ۴۵ بر ۳۰ شکست دادند و در دومین دیدار خود نیز برابر تیم چین با نتیجه ۴۵ بر ۴۱ به پیروزی رسیدند تا به جمع هشت تیم برتر رقابت های قهرمانی جهان بپیوندند.

رقابت های شمشیربازی قهرمانی جهان با حضور زبده ترین شمشیربازان سراسر جهان در بوداپست مجارستان برگزار شد که شمشیربازان حاضر در این مسابقات در اسلحه های مختلف در دو بخش بانوان و آقایان و در دو قسمت انفرادی و تیمی با هم به رقابت پرداختند./ایرنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 47 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید