دوشنبه, 29 مهر 1398
شناسه خبر:3707
ماهانه؛

۳۵ میلیون واکسن برای کنترل بیماری نیوکاسل در گیلان توزیع می شود

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ رئیس اداره نظارت بر بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور دامپزشکی گیلان از کنترل بیماری نیوکاسل طیور در این استان خبر داد و گفت: ماهانه ۳۵ میلیون واکسن میان مرغداری ‌های گیلان توزیع می شود.

مسعود کامران زاده ظهر شنبه در گفتگو با شبکه باران با اشاره به کنترل بیماری نیوکاسل، گفت: در زمستان گذشته شاهد افزایش شیوع این بیماری در میان طیور استان گیلان بودیم که خوشبختانه با اقدامات انجام شده این بیماری در حال حاضر کنترل شده است. وی در ادامه به برخی اقدامات برای کنترل این بیماری در میان طیور از سوی دامپزشکی اشاره کرد و افزود: توزیع واکسن و مراقبت‌های بهداشتی از جمله مهمترین اقدامات انجام شده در این بخش است.

کامران زاده با اشاره به اینکه ماهانه ۳۵ میلیون واکسن در میان ۸۰۰ مرغداری استان گیلان در راستای کنترل بیماری نیوکاسل توزیع می‌شود، اظهار کرد: بیماری نیوکاسل یکی از مهمترین بیماری‌های شایع در صنعت طیور است. وی عدم کنترل این بیماری در مرغداری‌ها را سبب افزایش تلفات، کاهش تولید گوشت و افزایش قیمت تمام شده مرغ برشمرد و ادامه داد: بیماری ویروسی نیوکاسل نخستین بار در سال ۱۹۲۶ در نیوکاسل انگلستان شناسایی شد.

رئیس اداره نظارت بر بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور دامپزشکی گیلان در ادامه به علائم این بیماری در پرندگان اشاره کرد و افزود: تنگی نفس، سرفه، بی اشتهایی، افتادن بال‌ها و فلجی، به دور خود چرخیدن، لرزش، تورم چشم و گلو، اسهال آبکی و سبز، و ناهنجاری و کاهش تخم گذاری از جمله مهم‌ترین علائم این بیماری ویروس است./مهر

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 555 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید