چهارشنبه, 24 مهر 1398
شناسه خبر:3723

فنی و حرفه‌ای گیلان 80 رشته در حوزه صنایع‌دستی آموزش می‌دهد

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان گفت: مجموعه فنی و حرفه‌ای استان هم‌اکنون در حوزه صنایع‌دستی 80 رشته را به افراد علاقه‌مند آموزش می دهد.

محمد حسینی عصر امروز در جلسه شورای مهارت استان گیلان در رشت با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر ارتقای مهارت در کشور اظهار داشت: توجه به بحث مهارت آموزی و فراهم کردن فضایی جهت عمل به وظایف محوله در این رابطه نیازمند همکاری بخش خصوصی و دولتی است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان گیلان با اشاره به طرح خانه‌های کارآفرینی گفت: این طرح برای نخستین بار در کشور و گیلان اجرا می‌شود و قرار است برای افرادی که قصد توسعه کسب و کار خود را دارند فضایی فراهم کنیم تا محصولات خود را بفروشند و بایستی مکان مناسب برای اجرای این طرح‌ها در اختیار فنی و حرفه‌ای گیلان قرار گیرد. وی با بیان اینکه مجموعه فنی و حرفه‌ای استان گیلان هم‌اکنون در حوزه صنایع دستی 80 رشته را به افراد علاقه‌مند آموزش می‌دهد بیان کرد: تمام تلاش ما این است که این آموزش‌ها در نهایت فضایی را برای کارآموزان فراهم کند تا بتوانند محصولات خود را در بازار بفروشند.

حسینی با اشاره به طرح چند منبع درآمدی کردن روستاییان تصریح کرد: توسعه منابع درآمدی روستاییان با آموزش تلفیقی رشته‌های دارای ارزش افزوده از اهداف این طرح است و برای تحقق آن بایستی رشته‌های دارای ارزش افزوده و اشتغال‌زا متناسب با ظرفیت‌های هر شهرستان شناسایی شوند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان گیلان افزود: جهت ساماندهی مهارت آموزان و شاغلان حوزه صنعت ساختمان طرح مشترکی با همکاری دفتر فنی استانداری گیلان آماده اجرا داریم تا پیمانکاران بتوانند کلیه استادکاران ساختمانی را ساماندهی کنند. وی تاکید کرد: طرحی نیز با کمک دستگاه‌های اجرایی استان گیلان درنظر داریم که طی آن اجرای آموزش دوگانه، پذیرش دانشجو به‌عنوان کارآموزان کارگاه‌های آموزشی، اجرای آموزش در محیط واقعی کار، اجرای طرح اقدام مشترک با سایر دستگاه‌ها در تربیت نیروی انسانی ماهر بایستی انجام شود./تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 248 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید