سه شنبه, 21 آبان 1398
شناسه خبر:3742

عاملان آتش‌زدن کاه و کلش در شالیزارهای گیلان به مراجع قضایی معرفی می‌شوند

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان ضمن درخواست از شالیکاران این استان برای عدم آتش زدن کاه و کلش در پایان برداشت محصول برنج گفت: افرادی که اقدام به این کار کنند به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

ساسان اکبری‌پور ضمن توصیه اکید به کشاورزان گیلانی برای عدم آتش زدن بقایای برنج و کاه و کلش به جای مانده از آن در سطح مزارع اظهار داشت: افرادی که پس از برداشت برنج اقدام به آتش زدن کاه و کلش کنند شناسایی و به مراجع قضایی استان گیلان معرفی می‌شوند.فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان آلودگی شدید هوا و خطرات بهداشتی و زیست محیطی ناشی از آتش زدن کاه و کلش در سطح مزارع برنج را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: از شالیکاران و کشاورزان گیلانی انتظار داریم به توصیه‌ها توجه کافی داشته باشند و از انجام این کار به صورت جدی خودداری کنند.

اکبری‌پور با بیان اینکه دود ناشی از آتش زدن بقایای برداشت محصول برنج در سطح مزارع آلودگی‌های وسیعی را در شهرها ایجاد می‌کند تصریح کرد: دور تا دور مرکز استان گیلان پوشیده از مزارع برنج است به طوری‌که آتش زدن کاه و کلش همه‌ساله معضلات زیادی را برای شهرستان رشت ایجاد می‌کند. وی معرفی 28 متخلفی که سال گذشته بدون توجه به توصیه‌ها و تذکرات داده شده اقدام به آتش زدن بقایای برداشت برنج در مزار خود کرده بودند را مورد تأکید قرار داد و بیان داشت: این افراد به همراه مستندات لازم به مراجع قضایی گیلان معرفی و احکامی نیز برای آنان از سوی مقامات مربوطه صادر شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان با ابراز امیدواری از همکاری شالیکاران سختکوش گیلانی و پرهیز از آتش زدن کاه و کلش در سطح مزارع ابراز داشت: تیم‌های این یگان در ساعات آینده اقدام به کنترل، پایش و گشت‌زنی مستمر در سطح استان کرده و در صورت مشاهده تخلف، با افراد خاطی برخورد می‌کند. وی با تأکید بر اینکه این گشت‌زنی‌ها تا پایان فصل برداشت برنج در استان گیلان ادامه پیدا می‌کند خاطرنشان کرد: در مورد عدم آتش زدن کاه و کلش تمامی تذکرات، هشدارها و توصیه‌های لازم از طریق حفاظت محیط زیست گیلان اطلاع‌رسانی شده است بنابراین امیدواریم در روزهای آینده با موارد تخلفی مواجه نشویم.

اکبری‌پور همکاری و تعامل دو جانبه کشاورزان گیلانی با عوامل حفاظت محیط زیست گیلان را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: آمارها نشان می‌دهد آتش زدن کاه و کلش پس از برداشت محصول برنج در سنوات اخیر رو به کاهش است و امیدواریم با همکاری بیشتر کشاورزان گیلانی انجام این کار به حداقل ممکن برسد. وی از ایجاد یک حلقه ارتباطی بین سازمان حفاظت محیط زیست گیلان با اعضای شوراهای اسلامی و دهیاران با هدف آموزش به کشاورزان سخن گفت و اظهار داشت: یکی از بهترین و اثرگذارترین راهکارها برای داشتن هوایی سالم و حفاظت از ذخایر ارزشمند محیط زیست، مشارکت آحاد مردم جامعه در این امر است./تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 121 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید