چهارشنبه, 24 مهر 1398
شناسه خبر:3745
نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت در دیدار رئیس سازمان و اعضای شورای هم خانواده صمت استان گیلان؛

توسعه تولید در فضای رقابتی رخ می دهد

  • انداز قلم

اختصاصی سوما؛ به گزارش خبرنگار ما از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز در دیدار رئیس، معاونان، روسای ستادی و اداره ها و همچنین مدیران شورای هم خانواده صنعت، معدن و تجارت استان اظهار کرد: هفته صنعت و معدن را به زحمتکشان این عرصه تبریک می گویم.

امام جمعه رشت به مشکلات در عرصه صنعت، معدن و تجارت گیلان اشاره کرد و افزود: وحدت رویه و همگرایی در رسیدن به تعالی گیلان در استان وجود ندارد. وی با بیان اینکه قوانین مصوب از سال ۱۳۴۱ معضلی برای انفال و منابع طبیعی گیلان شده است، اظهار کرد: گاهی مواقع به قوانین مذکور استناد می شود که مبنای حقوقی و عقلانی متناسب با زمان فعلی ندارد و این امر بلایی برای استان شده است.

آیت الله فلاحتی، خواستار همگرایی محیط زیست، دانشگاه علوم پزشکی، منابع طبیعی، استانداری و دستگاه قضا برای اجرای طرح های صنعتی و معدنی در گیلان شد و بیان کرد: دانشگاه یک موقعیت سیال علمی است و وزارت صمت برای پیشبرد اهداف خود باید از آن استفاده کند. وی، همکاری با محیط زیست و دستگاه قضا در برطرف کردن بسیاری از مشکلات صنعت گیلان را تاثیرگذار ذکر کرد و گفت: متولیان امر باید تلاش کنند تا سرمایه گذاران وارد استان شوند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه کوه خواران، دشت خواران، جنگل خواران و دریاخواران مانع تولید در استان هستند، خاطرنشان کرد: مجوزی که برای اجرای پروژه ها صادر می شود باید دارای وحدت رویه باشد.آیت الله فلاحتی با ابراز خرسندی از روند روبه بهبود واحدهای تولیدی گیلان در پایان سال ۹۷ و سال جاری، یادآور شد: واحدهای تولیدی ورشکسته استان را فعال کنید زیرا اگر این واحدها احیا شوند کارگران و نیروهای بخش تولید بر می گردند. وی با بیان اینکه نبود نظارت جدی بر سامانه های قدیم و جدید معضلی برای واحدهای تولیدی گیلان است، اظهار کرد: نظارت مسئولان بر امور حائز اهمیت است.

امام جمعه رشت به فقر پنهان گیلان در زیر سرسبزی این استان اشاره کرد و افزود: امروز شرایط سیاسی و اقتصادی جامعه اقتضا می کند رونق تولید داشته باشیم.

آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه بسیاری از واحدهای تولیدی گیلان خصوصی هستند جای افتخار است، بیان کرد: تولیدکننده را تشویق کنید ضمن اینکه میدان تولید زمانی توسعه پیدا می کند که رقابت باشد. وی، گیلان را میدان کار و تلاش دانست و تصریح کرد: در صدور مجوزها به ویژه در مسائل زیستی محیطی توجه ویژه داشته باشید.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان نیز در دیدار مذکور به وجود ۲ هزار و ۹۴۸ واحد صنعتی فعال در استان اشاره کرد و گفت: حجم سرمایه گذاری های انجام شده در واحدهای مذکور ۷ هزار و ۵۹۷ میلیارد تومان است.

فرهاد دلق پوش از وجود ۱۱۰ هزار واحد صنفی در گیلان خبر داد و افزود: سهم استان در واحدهای تولیدی کشور ۳.۴ درصد از لحاظ تعداد است. وی با بیان اینکه مهاجرت صنعت به طرف گیلان رو به تزاید است، تصریح کرد: با توجه به کمبود آب در مناطق مختلف کشور باید صنعت را با حفظ شرایط زیست محیطی در استان مستقر کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان به صدور یک هزار و ۳۹۴ مجوز صنعتی با پیشرفت فیزیکی ۱۰ تا ۹۹ درصد در استان اشاره کرد و یادآور شد: بیش از ۱۵ میلیارد تومان مبلغ سرمایه گذاری طرح های مذکور است.

دلق پوش از بهره برداری ۱۳ طرح صنعتی گیلان در هفته دولت امسال خبر داد و بیان کرد: طرح های مذکور با ۹۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری افتتاح می شود./محسن آقائی دوست

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 91 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید