جمعه, 15 آذر 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3755

8 میلیارد تومان از مطالبات چایکاران گیلان و مازندران پرداخت شد

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ رئیس سازمان چای کشور از پرداخت بخشی دیگر از مطالبات چایکاران شمال کشور خبر داد و گفت: بیش از 8 میلیارد تومان از بهای برگ سبز چای به حساب چایکاران گیلان و مازندران واریز شد.

حبیب جهانساز پرداخت بخشی از مطالبات چایکاران دو استان گیلان و مازندران را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: 8 میلیارد و 600 میلیون تومان از بهای برگ سبز چای به حساب چایکاران شمالی واریز شد و مابقی مطالبات نیز متعاقباً و به صورت تدریجی به کشاورزان پرداخت می‌شود.

رئیس سازمان چای کشور تولید حدود 90 درصد از چای کشور در استان گیلان را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: چایکاران گیلانی و مازندرانی تاکنون در 2 مرحله چین بهاره و تابستان 71 هزار تن برگ سبز به ارزش 213 میلیارد تومان برداشت کردند که 50 هزار تن آن درجه یک و 21 هزار تن آن درجه دو بوده است. وی با تأکید بر اینکه با واریز این مبلغ تاکنون 184میلیارد تومان معادل 86 درصد مطالبات چایکاران گیلان و مازندران پرداخت شده است خاطرنشان کرد: دولت با همکاری خوب صاحبان کارخانجات امسال روند خوبی را در پرداخت مطالبات چایکاران دنبال کرد بنابراین مبالغ یاد شده تدریجاً به کشاورزان پرداخت می‌شود.

جهانساز ضمن اعلام این خبر که چین سوم برداشت برگ سبز چای تا چند روز دیگر از باغات شمال کشور آغاز می‌شود ابراز داشت: سهم قابل توجهی از باغات چای کشور در استان گیلان واقع شده است و کشاورزان چایکار آن برگ‌های سبز چای را در سه مرحله چین بهاره، چین تابستانه و چین پائیزه برداشت می‌کنند. وی استقبال روزافزون مصرف کنندگان داخلی از چای ایرانی را نتیجه حمایت‌های دولت دانست و ضمن تأکید بر حفظ ذائقه مردم عنوان کرد: با توجه به رونق بازار چای داخلی و با اهتمام و همکاری کارخانه‌داران شمال امسال گام بسیار بزرگی در راه اصلاح و بهبود معیشت کشاورزان چایکار برداشته شده است./تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 43 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید