سه شنبه, 23 مهر 1398
شناسه خبر:3756

560 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در گیلان پرداخت شد

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان سهم تسهیلات رونق تولید گیلان را در سال 97 بالغ بر هزار و 200 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: تاکنون 560 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در گیلان پرداخت شده است.

فرهاد دلق‌پوش با بیان اینکه در سال 97 هزار و 200 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید برای پرداخت به واحدهای تولیدی و صنعتی استان گیلان لحاظ شده است اظهار داشت: طبق آمارها تاکنون 560 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی و صنعتی گیلان پرداخت شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان پرداخت مابقی تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی و صنعتی استان را خاطرنشان کرد و گفت: علاوه بر این تسهیلات، معادل 373 میلیارد تومان نیز برای پرداخت یارانه واحدهای صنعتی پیش بینی شده است که وجوه آن متعاقباً و به صورت تدریجی پرداخت می‌شود.

دلق‌پوش از اهتمام ویژه سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان برای حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی استان سخن گفت و عنوان کرد: در حال حاضر یکی از مشکلات عمده واحدهای صنعتی گیلان در زمینه پولی و بانکی، نبود سرمایه‌های در گردش و خرید تجهیزات است که سعی داریم نسبت به رفع آن‌ها اقدام کنیم. وی جایگاه و رتبه استان گیلان در کشور از حیث حوزه صنعت را برشمرد و در تشریح این موضوع ابراز داشت: گیلان از لحاظ تعداد واحدهای صنعتی در رتبه دهم کشور، از لحاظ تعداد سرمایه‌گذاری انجام شده در رتبه پانزدهم و از حیث میزان اشتغالزایی توسط حوزه صنعت در رتبه دوازدهم کشور قرار دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان بهبود سازوکار واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در این استان را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: سه و نیم درصد جمعیت شاغل کشور در بخش صنعت، در گیلان هستند که البته این آمار با افتتاح و بهره‌برداری از واحدهای جدید صنعتی افزایش پیدا می‌کند.

دلق‌پوش با اشاره به اینکه استان گیلان 8 دهم درصد وسعت کشور و 3 درصد جمعیت کشور را دارا است اظهار داشت: با این تفاسیر در حال حاضر 2 هزار و 950 واحد صنعتی فعال در گیلان وجود دارد که به سبب استقرار آن‌ها در این استان برای حدود 82 هزار نفر به صورت مستقیم شغل فراهم شده است./تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 121 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید