دوشنبه, 29 مهر 1398
شناسه خبر:3774

برخورد قاطع با متخلفان برداشت شن و ماسه در رودخانه‌های گیلان

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان گفت: تخریب ‌کنندگان محیط ‌زیست و متخلفان برداشت شن و ماسه در رودخانه‌های استان گیلان در روزهای آینده منتظر برخورد قاطع محیط‌زیست باشند.

ساسان اکبری‌پور از برخورد قاطع حفاظت محیط زیست گیلان با تخریب ‌کنندگان محیط ‌زیست و متخلفان برداشت شن و ماسه در رودخانه‌های استان خبر داد و اظهار داشت: از این هفته گشت‌های ویژه تخصصی فعالیت خود را برای کنترل وضعیت رودخانه‌های گیلان آغاز می‌کنند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان مشارکت چندین اداره کل با این دستگاه جهت برخورد با برداشت‌های غیرمجاز شن و ماسه در سطح استان را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: این کارشناسان خبره از ادارات کلی نظیر آب ‌منطقه‌ای، منابع‌طبیعی، صنعت،‌معدن ‌و‌ تجارت و نیروی انتظامی با محیط زیست همکاری می‌کنند.

اکبری‌پور حمایت ویژه شورای حفظ حقوق بیت‌المال در راستای برخورد با متخلفان برداشت شن و ماسه از بستر رودخانه‌های گیلان را نیز مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: گشت‌های ویژه در صورت مشاهده هرگونه تخلف توسط پیمانکارانی که اقدام به برداشت شن و ماسه بیشتر از مجوز صادره کنند به صورت فوری با آنان برخورد می‌کند. وی با بیان اینکه یگان حفاظت محیط زیست گیلان در چهار ماهه نخست امسال نیز اقدامات مؤثری در حوزه برخورد با تخریب‌کنندگان محیط‌ زیست و متخلفان برداشت شن و ماسه داشته است ابراز داشت: در این مدت موارد تخلف بسیار زیادی توسط عوامل این یگان شناسایی و با متخلفان آن نیز به صورت قانونی برخورد شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان در تشریح بیشتر فعالیت‌های انجام شده مذکور عنوان کرد: در راستای انجام وظایف سازمانی و به جهت پیشگیری از تخریب بستر رودخانه‌های با ارزش گیلان یگان حفاظت محیط زیست در چهار ماهه امسال با 30 مورد اقدام به تخریب و 28 مورد برداشت شن و ماسه برخورد کرده است.

اکبری‌پور از برخورد با متخلفان برداشت شن و ماسه از بستر رودخانه‌های گیلان حین ارتکاب به جرم خبر داد و اظهار داشت: در عملیات‌های انجام شده ضمن توقیف ادوات و ماشین‌آلات، تنظیم صورتجلسه و تعیین میزان خسارت وارده، متخلفان جهت برخورد قضایی به مراجع ذی‌صلاح استان گیلان معرفی شده‌اند./تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 106 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید