جمعه, 15 آذر 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3798

هشدار مدیرکل هواشناسی به شالیکاران گیلانی

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ مدیرکل هواشناسی گیلان از ادامه فعالیت سامانه بارشی در این استان تا روز چهارشنبه خبر داد و گفت: شالیکاران گیلانی فعلاً باید از درو و برداشت برنج خودداری کنند.

محمد دادرس استقرار سامانه بارشی در استان گیلان را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: ناپایداری‌های جوی به شکل بارش باران که از دیروز دوشنبه به گیلان وارد شده است تا روز چهارشنبه در این استان مستقر بوده و به صورت متناوب به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

مدیرکل هواشناسی گیلان در توصیف بیشتر سامانه‌ بارشی که فعلاً در این استان استقرار پیدا کرده است عنوان کرد: تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی بیانگر نفوذ سامانه بارشی و ادامه فعالیت آن تا روز چهارشنبه در منطقه است بنابراین در این مدت کاهش دما، وزش باد و بارندگی(در برخی نقاط شدید) پیش‌بینی می‌شود.

دادرس وزش باد گاهی شدید و رعد و برق را از دیگر پدیده‌های قالب در وضعیت جوی استان گیلان دانست و تصریج کرد: سامانه بارشی امروز و فردا در نواحی مرکزی، شرقی و قسمتی از نواحی غربی گیلان به فعالیت خود ادامه می‌دهد بنابراین شالیکاران باید جهت برداشت و درو برنج تمهیدات لازم را بیاندیشند. وی با تأکید بر کاهش ناپایداری‌های جوی از اواخر فردا و مساعد بودن هوا برای درو و برداشت برنج اظهار داشت: با توجه به بارش باران در مناطق وسیعی از گیلان به مسافران توصیه می‌کنیم امروز و فردا از تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌های گیلان خودداری کرده و در این زمینه احتیاط لازم را به عمل آورند.

مدیرکل هواشناسی گیلان به جهت شرایط جوی فعلی این استان به دیگر بخش‌های مختلف کشاورزی نیز توصیه‌‌هایی کرد و ابراز داشت: گلخانه‌داران گیلانی، پرورش دهندگان مرغ و ماهی و نظایر این باید با توجه به شرایط مذکور و اخطاریه‌های صادر شده این سازمان، تمهیدات مقتضی را در مجموعه خود به عمل آورند.

دادرس با اشاره به اینکه در این مدت دریا مواج و برای شنا نامناسب است خاطرنشان کرد: از بخش‌های مختلف اجرایی گیلان نظیر مدیریت بحران، جهاد کشاورزی، اداره کل منابع طبیعی، شرکت‌های آب و برق و سازمان آتش‌نشانی انتظار داریم برای جلوگیری از برور هرگونه خطر و آسیب توصیه‌های کارشناسی لازم را صادر کنند. وی با بیان اینکه هرگونه تغییر در نقشه‌های هواشناسی سریعاً از طریق رسانه‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود خاطرنشان کرد: وضعیت جوی گیلان پس از عبور سامانه فعلی برای فعالیت‌های کشاورزی مساعد می‌شود و مردم نیز برای اطلاع از وضعیت جوی استان می‌توانند با استفاده از سامانه 134 اطلاعات خود را به دست آورند./خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 42 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید