جمعه, 15 آذر 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3801
رتبه ۸ کنکور تجربی ۹۸:

فضای مجازی را در دوران مطالعه کنکور کنار گذاشتم

  • انداز قلم

رتبه هشت گروه علوم تجربی کنکور سراسری سال ۹۸ گفت: میزان استفاده‌ام از فضای مجازی در دوران کنکور در حد صفر بود البته خانواده‌ام نقش زیادی در کسب موفقیتم داشتند.

ریحانه فرخی ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت با اشاره به مهم‌ترین عوامل در کسب موفقیتش در آزمون سراسری سال 98 اظهار داشت: حمایت زیاد پدر و مادر، کیفیت درس‌خواندنم و دسترسی به منابع درست و زیاد از عوامل کسب موفقیتم بودند همچنین سعی کردم از تجربیات دیگران نیز بهره‌مند شوم.

رتبه هشت گروه علوم تجربی در رابطه با چگونگی زمان‌بندی برای درس‌خواندن و میزان استفاده از مشاور تحصیلی در کنکور گفت: برای بهره‌مندی از یک سری راهنمایی‌ها و افزایش روحیه به مشاور تحصیلی مراجعه کردم اما برنامه و زمان‌بندی اصلی برای درس خواندن از سوی خودم بود.

وی گفت: در این دوران، کتب و درسی که به آن علاقه‌مند بودم در همان لحظه می‌خواندم و برای نمونه طوری برنامه‌ریزی کرده بودم که روزی 2 درس اختصاصی در چندین ساعت بخوانم و تلاش کردم که چیزی جا نماند.

فرخی ملکی به نقش مؤثر و همراهی بسیار زیاد خانواده‌ در کسب موفقیتش در آزمون سراسری اشاره کرد و افزود: هر زمان که در آزمونی موفق می‌شدم سعی می‌کردم تا نسبت به نتیجه مثبت آن مغرور نشوم و خانواده‌ام هر منبع و امکاناتی که به آن احتیاج داشتم سریع تهیه می‌کردند.

وی در مورد شرایط و نقش دبیرستان فرزانگان رشت در کسب موفقیتش گفت: مدرسه ما از هر نظر فوق‌العاده بود و هر زمان که نیاز به کمک داشتم، عوامل مدرسه کمک می‌کردند و البته برای هیچ دانش‌آموزی کم نگذاشتند و تبعیض قائل نشدند.

رتبه هشت گروه علوم تجربی کنکور سراسری سال 98 با بیان اینکه میزان استفاده‌ام از فضای مجازی در حد صفر بود ابراز داشت: حد گردش و بیرون رفتن با دوستانم در سال کنکور بسیار کم بود و فقط در روزهایی که نیاز به افزایش روحیه و انرژی داشتم یک یا دو بار با دوستانم به بیرون رفتم.

وی به علاقه‌اش به ریاضی و رشته علوم تجربی اشاره کرد و افزود: در حال حاضر به شغل جراح مغز و پزشکی علاقه‌مند هستم و به دلیل علاقه‌ام به ریاضی و شاخصه‌های شغلی علوم تجربی، رشته علوم تجربی را برای تحصیل انتخاب کردم.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 90 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید