جمعه, 15 آذر 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3809

1100 زوج گیلانی امسال از کمیته امداد کمک ‌هزینه جهیزیه دریافت کردند

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ مدیرکل کمیته امداد گیلان گفت: در چهار ماهه نخست امسال هزار و ۱۰۰ زوج گیلانی از کمیته امداد کمک ‌هزینه جهیزیه و ازدواج دریافت کردند.

عباس اهرابی از اجرای موفقیت‌آمیز طرح کوثر در استان گیلان با هدف تهیه لوازم ضروری زندگی برای نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد خبر داد و اظهار داشت:امسال هزار و 100 زوج گیلانی از کمیته امداد کمک ‌هزینه جهیزیه و ازدواج دریافت کردند.

مدیرکل کمیته امداد گیلان کمک برای ازدواج آسان جوانان تحت حمایت را  همواره به عنوان یکی از برنامه‌های اولویت‌دار و مهم این نهاد خواند و عنوان کرد: کمیته امداد تلاش می‌کند ضمن اجرایی کردن طرح‌هایی نظیر طرح کوثر و با بهره‌گیری از کمک و مشارکت‌های خیران نیک‌اندیش قدم‌های مثبتی در این زمینه بردارد.

اهرابی در تشریح بیشتر جزئیات طرح کوثر و اهدافی که به سبب اجرایی کردن آن محقق می‌شود تصریح کرد: طرح کوثر در حقیقت یکی از طرح‌های موفق کمیته امداد است که با تأسی از سیره زندگی اهل‌ بیت و با هدف تهیه لوازم ضروری زندگی برای نوعروسان تحت حمایت با کمک خیران اجرا می‌شود.

وی مشکلات فراوانی که در مسیر ازدواج جوانان به ویژه خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد وجود دارد را مورد اشاره قرار داد و گفت: بسیاری از جوانان به دلیل نداشتن شغل و مسکن مناسب از ازدواج باز می‌مانند و کمیته امداد سعی می‌کند به عنوان یک نهاد حمایتی در مسیر رفع این موانع و چالش‌ها قدمی مثبت بردارد.

مدیرکل کمیته امداد گیلان از پرداخت کمک‌ هزینه جهیزیه و ازدواج به جوانان تحت حمایت این نهاد در مناطق محروم استان خبر داد و در تشریح این موضوع ابراز داشت: امسال بیش از 165 نوعروس و داماد در مناطق کم‌برخوردار و محروم استان گیلان کمک‌ هزینه خرید جهیزیه و ازدواج را از کمیته امداد دریافت کرده‌اند.

اهرابی سرانه کمک ‌هزینه خرید جهیزیه برای نوعروسان در مناطق عادی را پنج میلیون تومان اعلام کرد و اظهار داشت: پرداخت 6 میلیون تومان کمک هزینه خرید جهیزیه به نوعروسان ساکن در مناطق محروم و پرداخت هدیه ازدواج به پسران تحت حمایت معادل 3 میلیون تومان در دستور کار کمیته امداد گیلان قرار دارد./خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 116 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید