پنج شنبه, 25 مهر 1398
شناسه خبر:3811

17 میلیارد ریال امسال برای بهسازی آسفالت راه‌های گیلان هزینه شد

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان گفت: در چهار ماهه نخست امسال بالغ بر ۱۷ میلیارد ریال اعتبار برای بهسازی و روکش آسفالت راه‌های مواصلاتی گیلان هزینه صرف شده است.

محمدرضا نازک‌کار با بیان اینکه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان اقدامات بسیار خوبی در راستای نگهداری از شریان‌های اصلی و فرعی انجام داده است اظهار داشت: بالغ بر 17 میلیارد ریال اعتبار برای آسفالت راه‌های مواصلاتی گیلان هزینه صرف شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان با تأکید بر اینکه اعتبار یاد شده مربوط به فعالیت‌های چهار ماهه این دستگاه در حوزه بهسازی و روکش آسفالت راه‌های استان است عنوان کرد: امسال با وجود برخی محدودیت‌ها و مشکلات بیش از 46 کیلومتر از راه‌های اصلی و فرعی استان گیلان بهسازی شد.

نازک‌کار یکی از بزرگ‌ترین محدودیت‌های اداره کل راهداری و حمل   نقل جاده‌ای گیلان برای نگهداری مستمر از مسیر‌های مواصلاتی استان را کمبود شدید قیر اعلام کرد و بیان داشت: مشکلات اعتباری و محدودیت‌های این‌چنینی همواره وجود داشته اما سعی کردیم بهترین خدمات را به مردم ارائه دهیم. وی به برخی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که امر نگهداری از راه‌های مواصلاتی در گیلان را با سایر نقاط متمایز می‌کند اشاره کرد و افزود: به علت تنوع و گستردگی شبکه راه‌های در کنار شرایط اقلیمی و جوی خاص حاکم بر آن در کنار وجود رطوبت بالا نگهداری از راه‌ها گیلان به عملیات ویژه‌ای نیازمند است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان وجود بارش‌های مستمر در طول سال را از دیگر چالش‌های موجود در مسیر نگهداری از  شریان‌های اصلی و فرعی استان خواند و اظهار داشت: گردشگرپذیر بودن و تردد بی‌وقفه صورت پذیرفته در محورهای استان گیلان موجبات تسریع آسیب به راه‌های آن می‌شود.

نازک‌کار با تأکید بر اینکه مشکلات یاد شده اهمیت و جایگاه ویژه اجرای عملیات راهداری در بخش نگهداری راه‌ها و تأسیسات جانبی راه‌ها را در استان گیلان بیش از پیش نمایان می‌سازد عنوان کرد: هم اکنون عملیات درزگیری 74 کیلومتر از محورهای اصلی و شریانی استان گیلان در حال اجرایی شدن است.

وی محورهای رشت به چابکسر محدوده لولمان به آستانه – رشت به قزوین محدوده پل شاهرود - سه راه بابائیان و رشت به فومن را از جمله راه‌هایی که عملیات بهسازی در آن‌ها اجرایی می‌شود دانست و ابراز داشت: افزایش عمر سطح لایه آسفالتی راه و پیشگیری از نفوذ آب به لایه‌های آن از جمله اهداف این طرح است./خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 97 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید