پنج شنبه, 25 مهر 1398
شناسه خبر:3812
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس:

اجازه واردات بدون ضابطه برنج را ‌نمی‌دهیم / کشاورزان برنج‌کار ‌نگران نباشند

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با تأکید بر اینکه کشاورزان نباید نگران واردات برنج خارجی باشند گفت: تا زمانی که کشاورزان محصول تازه خود را به بازار عرضه نکنند هیچ برنجی وارد کشور نخواهد شد.

اسدالله عباسی در  واکنش به پخش خبر لغو ممنوعیت فصلی واردات برنج اظهار داشت: کشاورزان شمالی نباید به هیچ عنوان نگران مسئله واردات برنج خارجی باشند زیرا هیچ برنجی تا زمانی که محصول تازه کشاورزان در بازار عرضه نشده وارد کشور نخواهد شد.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس عدم ورود برنج خارجی تا قبل از عرضه محصول جدید توسط کشاورزان برنجکار شمالی را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: در همین جا به تمام شالیکاران شمالی از جمله کشاورزان سختکوش گیلانی‌ قول می‌دهیم برنج خارجی بدون ضابطه و بدون یک دستورالعمل مشخص وارد کشور نمی‌‌شود.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس انجام نامه‌نگاری‌های لازم با دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های متولی امر واردات و تنظیم بازار کشور را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: اینکه گفته شده برنج می‌خواهد وارد کشور شود درست است اما مطمئناً این واردات بر اساس نیازهای واقعی داخلی انجام می‌شود.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس با بیان اینکه فعلاً تمام نیاز کشور به برنج در داخل قابل تولید نیست ابراز داشت: آنطور که گفته شده ‌سالانه به بیش از 2 میلیون و 300 هزار تن برنج در داخل کشور نیاز داریم در حالی‌که طبق آمارهای وزارت جهاد کشاورزی تنها حدود 65 تا 70 درصد این نیاز در داخل تولید می‌شود.

عباسی واردات برنج برای تأمین نیازهای بازار داخلی را در شرایط فعلی امری اجتناب‌ناپذیر اعلام کرد و افزود: با وجود تمام این استدلالات و مواردی که بیان شد باید بگویم که کشاورزان نباید نگران عرضه و افت قیمت برنج خود باشند زیرا مجلس تلاش می‌کند با ابزارهای خود حمایت‌های لازم را از آنان به عمل آورد.

اسدالله عباسی نرخ‌گذاری عادلانه و مناسب بودن قیمت برنجی که در حال حاضر کشاورزان شمالی مشغول به برداشت آن هستند را مورد تأکید قرار داد و ابراز داشت: از دستگاه‌های متولی امر انتظار داریم قیمت‌ برنج را به گونه‌ای تنظیم کنند که نه به ضرر تولید کننده باشد و نه فشار مضاعفی به مصرف کننده داخلی وارد شود./خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 98 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید