پنج شنبه, 25 مهر 1398
شناسه خبر:3827

مادر باردار گیلانی از مرگ نجات یافت

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان از نجات جان مادر باردار در این استان خبر داد.

به نقل پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان، حاکیست، اسماعیل نورصالحی اظهار داشت: با تلاش کادر متعهد پزشکی و درمانی دو مرکز آموزشی درمانی رازی و الزهرا (س) رشت ، مادر باردار سی ساله پس از طی روزهای بسیار سخت در بخش مراقبت های ویژه نجات یافت. وی با بیان این که این مادر باردار با حاملگی سوم و جنین مرده (IUFD) در مرکز آموزشی درمانی تک تخصصی الزهرا (س) رشت تحت سزارین قرار گرفت، افزود: وی به علت مشکل تنفسی شدید، افت پلاکت و ...  به مرکز آموزشی درمانی رازی انتقال یافت و پس از اقدامات درمانی مناسب  در بخش مراقبت های ویژه این بیمارستان بستری شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان خاطر نشان کرد: به دنبال انجام تمامی مشاوره های تخصصی و فوق تخصصی روزانه قلب، زنان، روماتولوژی، نفرولوژی، عفونی، بیهوشی، هماتولوژی فرایند درمان تسریع شد. وی در پایان با اشاره به زحمات، هماهنگی و همدلی تیم درمانی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان، اظهار داشت: مادر گیلانی سرانجام با سلامت کامل جسمی از بیمارستان ترخیص و با پای خود راهی کانون گرم خانواده شد.

کد بحران مامایی برای مادران دارای حاملگی های پرخطر از سوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان فعال است که با راه اندازی این کد آمادگی کامل بیمارستان ها برای پیشگیری از مرگ این مادران مورد توجه قرار می گیرد.

ارائه خدمت در کوتاهترین زمان به مادران باردار از اهداف فعال شدن کد مامایی است، با فعال شدن کد بحران مامایی، رییس، مدیر خدمات پرستاری، آزمایشگاه و واحد بانک خون بیمارستان و تیم جراحی شامل متخصص زنان و زایمان، متخصص جراحی عمومی و متخصص بیهوشی، به همراه گروه پرستاری و مامایی در بیمارستان حضور پیدا کرده و اجرای فرایند نجات بیمار را هدایت می کنند.

پیش از این، در ابلاغ فرایند جدید مراقبت ویژه از مادران دارای حاملگی های پرخطر و فعال سازی کد بحران مامایی تاکنون، یک مادر باردار ۳۲ ساله از مرگ نجات یافت.

بر اساس آخرین آمار استان گیلان ، دارای ۲۶ بیمارستان دولتی، یک هزار و ۴۵۰ پزشک عمومی، ۹۰۰ متخصص در رشته های مختلف و ۵۰۰ دندانپزشک است؛ در زمان حاضر شش هزار و ۱۵۸ کادر پرستاری در بیمارستان های دولتی و خصوصی گیلان مشغول به کار هستند./ایرنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 259 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید