پنج شنبه, 25 مهر 1398
شناسه خبر:3858
مدیرکل کمیته امداد گیلان:

بازنشستگان، گنجینه‌های سرشار از تجربه و تخصص هستند

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ بازنشستگان، گنجینه‌های سرشار از تجربه و تخصص هستند و می‌توانند تجربه‌های کاری خودشان که حاصل یک‌عمر تلاش صادقانه است را به جامعه و به‌ویژه جوان‌ترها انتقال دهند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد گیلان در مراسم تکریم بازنشستگان این نهاد در مجتمع فرهنگی تربیتی شهید مطهری چابکسر با تبریک روز خانواده و تکریم بازنشستگان گفت: همه واقف هستیم که بازنشستگی مرحله مهمی از زندگی همه ماست چه کسانی که در نهادهای حمایتی مشغول به کار بوده و هستند و چه کسانی که در سازمان‌های دیگر و حتی در مشاغل گوناگون فعالیت کرده و می‌کنند، باید یک نکته مهم را همواره مدنظر داشته باشیم که بازنشستگی به معنای پایان کار و تلاش و فعالیت نیست و نباید احساس پیری و ازکارافتادگی کرد بلکه بازنشستگی، آغاز انتقال توانایی انسان از جسم به فکر نیرومندترین قوای بشر است.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با اشاره به اینکه امدادگرانی که سال‌های جوانی خودشان را در مسیر خدمت به محرومان و نیازمندان سپری کرده‌اند سرشار از تجربیات بی‌بدیل هستند افزود: اگر این تجربیات به جوان‌ترها انتقال داده شود می‌تواند مسیر چندساله کسب تجربه را به کوتاه‌ترین زمان موفقیت تبدیل کند، بازنشستگان، گنجینه‌های سرشار از تجربه و تخصص هستند و می‌توانند تجربه‌های کاری خودشان که حاصل یک‌عمر تلاش صادقانه است را به جامعه و به‌ویژه جوان‌ترها انتقال دهند.

اهرابی بابیان اهمیت صبوری و همراهی همسران امدادگران کمیته امداد در زندگی خاطرنشان کرد: امدادگران سال‌های سال در یک‌نهاد حمایتی که همیشه با افراد نیازمند، بیمار و محروم سروکار دارد فعالیت کرده‌اند، گرم نگه‌داشتن کانون خانواده، تربیت درست فرزندان و تحمل نبودن‌های مکرر همسر در خانه ازجمله فداکاری‌های همسران امدادگران کمیته امداد است باید قدردان این تلاش و همدلی باشیم.

مدیرکل کمیته امداد استان گیلان تصریح کرد: خدای متعال بارها در قرآن کریم به تکریم بزرگ‌ترها تأکید کرده و روایات زیادی هم در خصوص برکت حضور سالمندان و بزرگترها در خانه به دست ما رسیده است، حفظ حرمت آن‌ها و ارائه خدمات سریع، آسان و باکیفیت باید در اولویت قرار گیرد بر این اساس بازنشستگی یک افتخار بزرگ برای افراد و توأمان گنجینه‌ای برای نظام است.

اهرابی به حقوق و مزایای کم بازنشستگان هم اشاره کرد و گفت: همه می‌دانیم که در شرایط کنونی حقوق بازنشستگی کفاف زندگی و هزینه‌ها را نمی‌دهد، می‌دانیم که باید بیشتر از این به بازنشستگان خدمت ارائه شود و امیدواریم در آینده نزدیک تدبیری صورت گیرد تا شرایط بهتری برای بازنشستگان فراهم شود.

شایسته ذکر است در پایان مراسم از تعدادی از بازنشستگان تجلیل شد./محسن آقائی دوست

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 133 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید