پنج شنبه, 25 مهر 1398
شناسه خبر:3880
مدیرکل کمیته امداد استان گیلان:

۷۱ درصد از مددجویان گیلانی در روستاها ساکن هستند

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ مدیرکل کمیته امداد استان گیلان گفت: گیلان یکی از استان‌های سالمند کشور محسوب می‌شود و ۷۱ درصد از مددجویان گیلانی در روستاها ساکن هستند.

به نقل از سایت خبری کمیته امداد، عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد استان گیلان بابیان اینکه درحال حاضر حدود ۱۱۶ هزار خانوار در استان تحت حمایت این نهاد هستند گفت: گیلان یکی از استان‌های سالمند کشور محسوب می‌شود به همین دلیل تعداد افراد تحت حمایت در گیلان هم بالاتر از سایر استان‌ها است و تعداد بسیار بالایی از این قشر هم ساکن روستا هستند و از درآمد کافی برخوردار نبوده و تحت حمایت طرح شهید رجایی قرار دارند. وی با اشاره به اینکه در برخی موارد تعدادی از خانوارها به دلیل داشتن مشکلات مقطعی، برای مدت محدودی تحت حمایت قرار می گیرند ادامه داد: این خانوارها بعد از رفع شدن مشکلاتشان مجدد از چرخه حمایتی خارج شده و افراد دیگری جایگزین آن ها می شوند.

اهرابی بابیان اینکه در پنج‌ماهه سال جاری ۱۳۳ میلیارد و ۴۱۷ میلیون ۹۵۰ هزار تومان کمک‌معیشت به‌ حساب خانوارهای تحت حمایت استان واریز شده است، افزود: حدود ۱۱۶ هزار خانواراز این مبلغ بهره‌مند شده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد گیلان به نداشتن شغل و درآمد ثابت و کافی بسیاری از ساکنان روستاها اشاره و تصریح کرد: ۷۱درصد مددجویان گیلانی در روستاها ساکن هستند و بسیاری از آن ها برای کار و درآمدزایی به شهرها مهاجرت می کنند که کمیته امداد برای جلوگیری از مهاجرت این افراد و یا فرزندان آن ها به شهرها با پرداخت تسهیلات اشتغال زایی به آن ها اقدام به ایجاد شغل می کند.

اهرابی همچنین به پرداخت وام محکومین به خانوارهای زندانی جرائم غیر عمد خبر داد و خاطرنشان کرد: سرپرست بسیاری از خانواده ها به دلیل جرائم غیرعمد مانند دیه، مهریه زندانی هستند و خانواده آن ها به دلیل عدم تمکن مالی و شرایط سخت معیشتی تحت حمایت کمیته امداد قرار می گیرند که در پنج ماهه سال جاری ۱۸۱میلیون تومان در قالب وام محکومین به ۱۴ خانوار پرداخت‌ شده است./ محسن آقائی دوست

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 276 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید