پنج شنبه, 25 مهر 1398
شناسه خبر:3893
اولین واکنش مدیرکل آموزش و پرورش به ممانعت از حضور دختران چادری در آزمون تیزهوشان؛

شاکیان به اداره بازرسی اداره‌کل آموزش و پرورش گیلان مراجعه کنند

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ مدیرکل آموزش و پرورش گیلان ممانعت از حضور دختران چادری در آزمون تیزهوشان استان گیلان را امری امکان‌ناپذیر دانست و گفت: در صورتی که خانواده‌ای از چنین موضوعی شکایت دارد می‌تواند به اداره بازرسی اداره‌کل آموزش و پرورش گیلان مراجعه کند تا با قید فوریت به آن رسیدگی شود.

نادر جهان‌آرای در گفت‌وگو با خبرگزاری بسیج با اشاره به اخبار عنوان شده پیرامون ممانعت از حضور دختران چادری در آزمون تیزهوشان استان گیلان گفت: چادر حجاب برتر است و هیچ فردی حق ندارد دختری را از پوشش چادر منع کند‌.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان ممانعت از حضور دختران چادری در آزمون تیزهوشان استان گیلان را امری امکان‌ناپذیر دانست و گفت: در صورتی که خانواده‌ای از چنین موضوعی شکایت دارد می‌تواند به اداره بازرسی اداره‌کل آموزش و پرورش گیلان مراجعه کند تا با قید فوریت به آن رسیدگی شود.

جهان‌آرای با تاکید بر اینکه در صورت وقوع چنین اتفاقی با خاطیان آن به صورت جدی برخورد می‌شود افزود: آموزش و پرورش خود را مکلف به رعایت موازین جمهوری اسلامی و شرع مقدس می‌داند. وی با اشاره به شائبه مطرح شده در خصوص ممانعت از پوشش چادر به بهانه جلوگیری از تقلب گفت: افراد مراقب در امتحان حق دارند که اگر در خصوص وقوع تقلب به کسی شک کردند او را بررسی کنند اما این اقدام در مورد دانش آموزان دختر باید فقط در حضور و توسط مراقبین خانم انجام شود./ پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 151 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید