پنج شنبه, 25 مهر 1398
شناسه خبر:3899

حل معضل پسماند گیلان نیازمند مشارکت همه‌جانبه مردم و مدیران اجرایی است

  • انداز قلم

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان گفت: حل معضلات پسماند استان گیلان در حقیقت مشارکت همه جانبه مردم و مدیران اجرایی را می‌طلبد.

به گزارش سوما: علی اوسط اکبری‌مقدم عصر امروز در جلسه پیگیری و ساماندهی سایت تخلیه زباله سراوان اظهار داشت: برای بهره‌برداری از پروژه تصفیه‌خانه شیرآبه سروان باید میزان هماهنگی‌ها بین پیمانکاران پروژه و شهرداری بیشتر باشد چون بسترسازی‌های لازم انجام شده و فقط باید کار نصب سوله را نیز با سرعت بیشتری انجام داد. 

وی با بیان اینکه اجرای پروژه تصفیه‌خانه شیرآبه سروان رشت نباید تحت هیچ شرایطی متوقف شود افزود: بنده پیگیری مسائل فنی و اجرایی پروژه تصفیه‌خانه شیرآبه سروان را شخصاً بر عهده می‌گیرم و پیشنهاد می‌کنم که یک برنامه زمان‌بندی مشخص در رابطه با پروژه مذکور ارائه شود.

اکبری‌مقدم با بیان اینکه پیشرفت پروژه زباله‌سوز سراوان نیازمند منابع مالی زیادی است گفت: در راستای حل مشکلات پسماند سه استان شمالی، کارگروهی در سازمان برنامه و بودجه کشور تشکیل شده بنابراین ما باید در یک بازه زمانی مشخص، پروژه زباله‌سوز سراوان را به بهره‌برداری برسانیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان با اشاره به اینکه حل معضلات پسماند نیازمند مشارکت همه جانبه مردم و مدیران است افزود: فرهنگ تولید و نگهداری زباله در گیلان باید اصلاح شود و صدا و سیمای مرکز گیلان نیز به صورت ویژه در زمینه اصلاح فرهنگ تولید و نگهداری زباله کار کند.

معاون واحد اطلاعات و اخبار صدا و سیمای مرکز گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه مساله حفظ محیط زیست کلام رایج صدا و سیما است اظهار داشت: با توجه به اینکه مطالبات مردمی در رابطه با مشکلات پسماند زیاد است از این رو صدا و سیما در چندین محور در حال فرهنگ‌سازی در این زمینه است.

سیدجلال‌الدین رضاپور با اشاره به اینکه صدا و سیمای مرکز گیلان با انتشار اخبار مربوط به پسماند به‌دنبال ایجاد اختلاف بین مدیران اجرایی و بخش‌های مربوطه نیست افزود: بیان مطالبات مردمی وظیفه ذاتی صدا و سیما است و این مرکز برای حل مشکلات همواره در کنار شهرداری و دیگر مدیران است.

میرشمس مؤمنی‌زاده در این جلسه اظهار داشت: وضعیت سایت سراوان با توجه به شرایط موجود باید به گونه‌ای مدیریت شود تا مردم از لحاظ سکونتی در آن منطقه با مشکلاتی روبه‌رو نشوند.

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به لزوم ارائه خدمات رفاهی و بهداشتی به ساکنان منطقه سراوان تصریح کرد: دفن غیربهداشتی زباله در منطقه سراوان موجب بروز مشکلات بسیاری برای مردم شده که لازم است خدمات بهداشتی به ساکنان منطقه افزایش یابد.

مؤمنی‌زاده با تأکید بر اینکه پروژه تصفیه‌ خانه شیرآبه سراوان رشت باید طی دو ماه آینده سریعاً به بهره‌برداری برسد افزود: پروژه مذکور باید سریعاً به بهره‌برداری برسد تا مردم بدانند که مدیران اجرایی تمام تلاش خود را برای حل مشکلات پسماند انجام دادند.

وی با بیان اینکه مجموع تلاش‌ها در رابطه با حل مشکلات پسماند باید افزایش یابد خاطرنشان کرد: پروژه زباله‌سوز سراوان نیازمند زمان بیشتری بود اما مردم بدانند که مدیران اجرایی همواره کوشش می‌کنند تا این پروژه به طور کامل به بهره‌برداری برسد و خدمات رفاهی و عمرانی لازم هم ارائه می‌شود.

سرپرست حوزه معاونت حمل و نقل و امور زیربنایی شهرداری رشت نیز در این جلسه با اشاره به اعتبار پروژه زباله‌سوز سراوان رشت اظهار داشت: هفت میلیارد و 800 میلیون تومان اعتبار به پروژه زباله‌سوز سراوان اختصاص دادند.

فرامرز جمشیدپور خاطرنشان کرد: بخشی از مبلغ هفت میلیارد و 800 میلیون تومان از اعتبار پروژه زباله‌سوز سراوان برای اجرای پروژه به پیمانکار داده شد و حدود 4 میلیارد تومان از اعتبار اولیه باقی مانده است./تسنیم

 

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 170 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید