پنج شنبه, 21 آذر 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3909
معاون سازمان پدافند غیرعامل:

مشکل امنیتی در مرز ‌ایران و جمهوری آذربایجان نداریم

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ سردار محمدعلی مطیعی ظهر امروز در جلسه پدافند غیرعامل استان گیلان اظهار داشت: میزان تهدیدات شبکه برق استان گیلان با این حجم تولید و وابستگی‌ها و تولید برق بخش خصوصی در استان باید مورد بررسی جدی قرار گیرد.

معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به تهدیدات دشمن بیان کرد: دشمنان به صراحت اعلام کردند که می‌توانیم شبکه برق ایران را تعطیل کنیم از این رو ما باید تلاش کنیم تا میزان پایداری و استحکام بخش گاز، سوخت، برق و سایر انرژی‌های کشور افرایش یابد.

سردار مطیعی با بیان اینکه فعلاً مشکل امنیتی در مرز مشترک ایران و جمهوری آذربایجان مشاهده نمی‌شود ابراز داشت: در صورت بروز مشکل، اقدامات مقابله‌ای توسط نهادهای نظامی انجام می‌شود و اما وظیفه ما در سازمان پدافند غیرعامل کشور، اقدام غیرنظامی در مقابله با تهدیدات است.

مشاور سازمان پدافند غیرعامل کشور نیز در این جلسه اظهار داشت: مطالعات پایه پدافند غیرعامل در استان‌ها به عنوان الگویی برای توسعه دفاع تلقی شده و در جهت تهیه طرح جامع پدافند غیرعامل در کشور نیز مؤثر است.

فتح‌الله شمسایی، طرح پدافند غیرعامل را سندی راهبردی همراه با چشم‌انداز بلندمدت دانست و گفت: راهبردها، سیاست‌ها و برنامه‌های کلان توسعه‌ای منطبق با اصول پدافند غیرعامل پس از شناخت همه‌جانبه وضعیت استان‌ها تبیین و در قالب نقشه راه ارائه می‌شود.

مشاور سازمان پدافند غیرعامل کشور خاطرنشان کرد: دفاع غیرعامل در حقیقت مجموعه اقداماتی است که موجب افزایش توان دفاعی کشور در زمان بحران و کاهش آسیب‌ها و پیامدهای بحران می‌شود. وی با اشاره به تراکم جمعیت در گیلان تصریح کرد: استان گیلان دارای 3.2 درصد جمعیت کشور است و متوسط رشد سالیانه جمعیت استان نیز برابر با 0.4 درصد بوده و در مقایسه با سایر استان‌ها دارای پایین‌ترین میزان نسبت جنسیتی در کشور است.

شمسایی با بیان اینکه در حال حاضر دغدغه‌ای امنیتی در سطح استان گیلان وجود ندارد ابراز داشت: استان گیلان طبق ارزیابی وزارت کشور دارای وضعیت مطلوب از لحاظ امنیتی است و طرح جامع پدافند غیرعامل نیز در این استان در حال اجرا است./خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 82 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید