شنبه, 16 آذر 1398

نوار کناری

شناسه خبر:1125
فرماندار املش؛

برکناری مجدد شهردار املش قانونی است

  • انداز قلم

به گزارش سوما نیوز؛ این حکم دارای ماهیتی اداری است، نباید حکم انفصال دو ساله ی وی که دارای ماهیتی حقوقی بوده است انجام می شد، زیرا این حکم که دارای ماهیتی حقوقی بوده است دیوان عدالت اداری در آن ورود کرده بود تا به صورت موقت این کار متوقف شود.

شانزده بهمن سال جاری بود که با دستور استاندار گیلان، بابک ریحانی شهردار املش به دلیل آنچه که پاره ای از تخلفات اداری و مالی گفته شده بود از کار برکنار شد. این برکناری اما موجب اعتراض برخی، از جمله نماینده مردم رودسر و املش را نیز موجب شد تا با پیگیری های لازم در حالی که شورای شهر املش تحت جو و شرایطی سنگین اقدام به تعیین سرپرست به جای شهردار معزول املش کرده بود، با رای دیوان عدالت اداری ریحانی مجددا بر سر کار خود باز گردد و به عنوان شهردار مسئولیت های مدیریت شهری را برعهده گیرد.

پس از این ماجرای عجیب و کش مکش های جالب اما، شب گذشته خبری مبنی بر برکناری مجدد ریحانی منتشر شد! خبری که یونس محمودی، فرماندار املش نیز در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین آن را تایید نمود. محمودی با بیان اینکه در ماجرای شهردار املش دو حکم وجود داشت، گفت: یک مورد آن ماده 13 یا همان نامه برکناری توسط استاندار گیلان بود، این حکم دارای ماهیتی اداری است، حکم دیگر مسئله ماهیت حقوقی ماجرا بود که نباید حکم انفصال دو ساله ی شهردار املش به دلیل دارا بودن ماهیتی حقوقی، انجام می شد.

محمودی تاکید کرد: این حکم که دارای ماهیتی حقوقی بوده است و بر این اساس دیوان عدالت اداری در آن ورود کرده بود تا به صورت موقت این کار متوقف شود. وی ادامه داد: با دریافت نامه ای از معاونت عمرانی استانداری گیلان این موضوع را در شورای تامین مطرح نمودیم و بر اساس حکم اولیه که در واقع همان ماده 13 بوده است، ایشان برکنار شدند و شهرداری املش به صورت سرپرستی اداره خواهد شد.

فرماندار املش با تایید مجدد برکناری ریحانی، اضافه کرد: این از اختیارات استانداران و دارای ماهیتی اداری است، و به مدت سه ماه می تواند این تعلیق پایدار باشد و پس از این سه ماه نیز می توان آن را تمدید نمود و این موضوع ربطی به حکم دیوان عدالت ندارد و به حکم دیوان هیچ تعرضی صورت نگرفته است.

یونس محمودی در این خصوص که پس از برکناری بابک ریحانی در ماه گذشته، مهدی معقول به عنوان سرپرست شهرداری املش از سوی شورای شهر انتخاب شد و با بازگشت مجدد ریحانی به سمت شهرداری حکم سرپرستی وی لغو شد اذعان داشت: اکنون و پس از برکناری مجدد شهردار املش، آقای معقول مجددا به عنوان سرپرست شهرداری املش به کار خود ادامه خواهند داد./خزر

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 133 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید