دوشنبه, 22 مهر 1398
شناسه خبر:1124

عبور آزمایشی قطار جمهوری آذربایجان از خط ریلی آستارا – آستارا

  • انداز قلم

به گزارش سوما نیوز؛ یونس رنجکش فرماندار آستارا در حاشیه ورود آزمایشی قطار جمهوری آذربایجان به ایران گفت: عملیات ریل گذاری در محدوده ایران به طول ۶۰۰ متر از روز گذشته(پنجشنبه) آغاز شده و در حال حاضر مراحل پایانی خود را طی می کند.

قطار جمهوری آذربایجان با عبور از پل ریلی آستارا-آستارا برای اولین بار به صورت آزمایشی وارد خاک جمهوری اسلامی ایران شد.
یونس رنجکش فرماندار آستارا در حاشیه ورود آزمایشی قطار جمهوری آذربایجان به ایران گفت: عملیات ریل گذاری در محدوده ایران به طول ۶۰۰ متر از روز گذشته(پنجشنبه) آغاز شده و در حال حاضر مراحل پایانی خود را طی می کند.
وی با اشاره به اینکه امروز(جمعه) مطابق تفاهم نامه صورت گرفته بین دو کشور شاهد ورود آزمایشی قطار جمهوری آذربایجان به ایران هستیم، افزود: خط ریلی آستارا-آستارا در تقویت همکاری های اقتصادی بین دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان موثر خواهد شد.
به دنبال توافقات صورت گرفته در قالب کمیسیون همکاری های اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان در سال گذشته، مراسم کلنگ زنی پل ریلی آستارا-آستارا در اوایل سال جاری برگزار شد و در پی آن آذربایجان هشت کیلومتر از خط آهن خود را تا رودخانه مرزی آستاراچای ادامه داد و سپس پل ریلی به طول ۸۰ متر و با سه دهنه به طور مشترک توسط ایران و جمهوری آذربایجان بر روی رودخانه آستاراچای ساخته شد.
در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران در حال ساخت دو و نیم کیلومتر خط ریلی و نیز ساخت پایانه بار است تا در نهایت خط ریلی آستارا-آستارا به هم اتصال پیدا کند./دیارمیرزا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 120 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید