دوشنبه, 29 مهر 1398
شناسه خبر:3736
نماینده ولی‌فقیه در گیلان:

دستگاه‌های اجرایی از ظرفیت سمن‌ها استفاده کنند

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ فرماندار آستارا گفت: دستگاه های اجرایی این شهرستان از ظرفیت سازمان های مردم نهاد استفاده کنند و بررسی موضوعات مربوط به حوزه های اجتماعی باید در دستور کار سمن ها قرار بگیرد.

حسن رستم زاد روز دوشنبه در نشست با سازمان های مردم نهاد در فرمانداری آستارا اظهار داشت: آگاه سازی مردم در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، زیست محیطی و حقوق شهروندی از جمله وظایف خطیر و حساس سمن هاست. وی بیان کرد: دولت تدبیر و امید نگاه خاصی به سمن ها دارد و یکی از مبانی ارزیابی دستگاه های اجرایی، چگونگی استفاده آنها از ظرفیت سمن هاست و خوشبختانه هفت سازمان مردم نهاد در شهرستان آستارا فعال هستند.

فرماندار آستارا ادامه داد: آوازه فعالیت برخی از سمن های آستارا به سطح ملی نیز رسیده است اما فعالیت در راستای کاهش پدیده های طلاق، اعتیاد و ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست ضرورت دارد. وی گفت: مطالعه بیانیه گام دوم انقلاب و پیگیری سیاست های اقتصاد مقاومتی باید مورد توجه سازمان های مردم نهاد قرار بگیرد زیرا توسعه با رویکرد ملی ارزشمند است.

رستم زاد گفت: مشارکت نخبگان و خیران برای پویایی سمن ها ضروری است و آستارا از نظر تعداد سمن ها جزو شهرستان های پیشرو استان است. وی ادامه داد: برای توسعه اقتصادی و گردشگری آستارا برنامه ریزی و تلاش می شود و از ظرفیت گردشگری دهستان حیران، آبشار لاتون، تالاب استیل و پارک بی بی یانلو برای درآمدزایی استفاده خواهیم کرد.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است./ایرنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 87 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید