چهارشنبه, 24 مهر 1398
شناسه خبر:3777
فرماندار بندر مرزی آستارا:

مشکلات صادرکنندگان را برطرف می کنیم

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ فرماندار بندر مرزی آستارا گفت: سیاست دولت تدبیر و امید در سال رونق تولید، رفع مشکلات صادرکنندگان است و در این شهرستان نیز، برای برطرف شدن موانع صادرات کالا تلاش می کنیم.

حسن رستم زاد روز یکشنبه در جلسه ای با صادرکنندگان کالا در فرمانداری آستارا افزود: صادر کنندگان فعال در این شهرستان، افسران خط مقدم جنگ اقتصادی هستند و باید با کمترین مشکل و دریافت تسهیلات مناسب به تجارت مشغول باشند. وی اظهار کرد: فرمانداری به مشکلات و دغدغه های صادرکنندگان آشناست و زمینه ارزیابی و اظهار محموله های صادراتی کشاورزی و غذایی در گمرک آستارا به زودی با پیگیری سرپرست استانداری گیلان فراهم خواهد شد، تا از هدر رفت زمان و هزینه جلوگیری شود.

فرماندار آستارا گفت: ظرفیت‌های بسیاری در این شهرستان در خصوص صادرات و تجارت با کشورهای آسیای میانه وجود دارد و باید این توانمندی ها با نگاه خلاقانه مورد استفاده قرار گیرد. وی اضافه کرد: با توجه به فعالیت بندر و راه آهن در آستارا طرح ها و برنامه های خوبی در حوزه تجاری و اقتصادی شروع شده و نتیجه دادن آنها نیازمند پیگیری مدیران است.

فرماندار بندر مرزی آستارا افزود: شهرستان آستارا از نظر زیرساخت ها کاستی هایی دارد و مدیران به صورت عملیاتی، برای رفع نواقص وارد عمل شوند و مردم را در ایجاد فرصت های کسب و کار همراهی کنند.

بر اساس اعلام اداره کل گمرک آستارا؛ از آغاز سال جاری تا پایان تیر ماه، ۲۰۹ هزار تن کالای غیرنفتی به ارزش ۱۰۶ میلیون دلار از گمرک این شهرستان به خارج از کشور صادر و ۸۶ هزار تن کالا به ارزش ۶۴ میلیون دلار وارد شده است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و نوار مرزی جمهوری آذربایجان، سومین مرز پرتردد ایران است و سالانه نزدیک به ۸۰۰ هزار مسافر داخلی و خارجی از آن تردد می‌کنند./ایرنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 82 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید