پنج شنبه, 25 مهر 1398
شناسه خبر:3828

اداره استاندارد آستارا خواستار بازرسی وسایل بازی مدارس شد

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ رئیس اداره استاندارد آستارا بررسی دوره ای و استاندارد سازی وسایل و تجهیزات بازی و سرگرمی مدارس را، جهت ایمنی بیشتر و پیشگیری از آسیب های احتمالی خواستار شد.

شاهرخ جعفری روز یکشنبه اظهار کرد: مدیران مدارس باید با مراجعه به سایت و سامانه مربوطه، برای استاندارد سازی ابزار و وسایل بازی و سرگرمی مراکز آموزشی خود اقدام کنند. وی ادامه داد: برای متقاضیان، پرونده تشکیل و تقاضای آنها به ماموران بازرسی استاندارد ارجاع خواهد شد تا به ترتیب به کنترل و ایمنی سازی وسایل بازی اقدام کنند.

جعفری افزود: استاندارد سازی وسایل بازی امکان خطرآفرینی آنها را به حداقل ممکن می رساند و هر نوع تجهیزات و ابزار آلاتی که ماموران اداره استاندارد آستارا به بازبینی و کنترل آن اقدام کرده اند، عامل تهدید و خطر نبوده است. وی بیان کرد: در صورتی که به علت بی توجهی به استاندارد سازی وسایل بازی مدارس، دانش آموزی دچار آسیب شود، جبران آن و پاسخگویی به اولیا مشکل خواهد بود و بنابراین همکاری مدارس مورد انتظار است.

رئیس اداره استاندارد آستارا تایید و استاندارد سازی آسانسورها، ترازوهای فروشگاه ها و مغازه ها برای اطمینان از صحت توزین اجناس و کالاها، جایگاه های سوخت و باسکول های جاده ای را از خدمات و کارهای حوزه این اداره اعلام کرد.

جعفری اظهار کرد: اداره استاندارد آستارا بر همه کالاهای مشمول قانون استاندارد، نظارت و اعمال قانون می کند و صدور گواهینامه انطباق با استاندارد برای کالاهای صادراتی و وارداتی نیز از دیگر عملکردهای این اداره است.

17 هزار دانش آموز در 150 مدرسه آستارا در سال تحصیلی گذشته مشغول تحصیل بودند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است./ایرنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 325 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید