پنج شنبه, 25 مهر 1398
شناسه خبر:3897

با راه‌اندازی ۲ موکب، آستارا آماده پذیرایی از زائران خارجی اربعین حسینی می شود

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ دو موکب و ۱۸ غرفه  استقبال از زائران خارجی اربعین حسینی در پایانه مرزی آستارا و آستان امامزادگان ابراهیم و قاسم (ع) این شهرستان راه اندازی شد.

دو موکب و ۱۸ غرفه در محوطه پایانه مرزی آستارا و همچنین آستان امامزادگان ابراهیم و قاسم (ع) این شهرستان از ظهر شنبه رسما برای استقبال و استراحت موقت زائران خارجی اربعین حسینی از کشورهای جمهوری آذربایجان، روسیه و گرجستان راه اندازی شد.

رئیس اداره اوقاف و مسئول کمیته استقبال و فرهنگی ستاد اربعین حسینی آستارا در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه امسال بر اساس پیش بینی‌ها حدود ۱۵ هزار زائر خارجی اربعین حسینی با گذر از مرز زمینی آستارا عازم کربلا می شوند، اظهارکرد: با ورود نخستین گروه از زائران خارجی، غرفه‌های پاسخگویی به مسائل شرعی و خیمه معرفت ویژه برادران و خواهران و با حضور روحانیون، نمازخانه و بخش عزاداری موکب، ایستگاه صلواتی، غرفه نمایشگاه محصولات فرهنگی تولیدی ایران، غرفه صنایع دستی گیلان، غرفه خدمات پزشکی در پایانه مرزی و امامزادگان آستارا فعال خواهند شد.

جمشید مهدوی با اشاره به اینکه اعضای ستاد اربعین ۲۴ ساعته آماده استقبال و پذیرایی از زائران خارجی هستند، افزود: در دو موکب و ۱۸ غرفه که هزار متر مربع وسعت دارند، به زائران خارجی اربعین حسینی در محل پایانه مرزی آستارا و امامزادگان ابراهیم و قاسم(ع) خدمات ارائه می شود. وی با اشاره به ساخت سرویس بهداشتی با ۲۴ چشمه در محل پایانه مرزی آستارا، گفت: زائران خارجی اربعین حسینی در پایانه مرزی آستارا و همچنین امامزادگان ابراهیم و قاسم(ع) با صبحانه و غذای گرم پذیرایی خواهند شد.

مهدوی ادامه داد: مرکز فروش سیم کارت‌های تلفن همراه ایران در محل پایانه مرزی آستارا برای رفاه حال زائرین در نظر گرفته شده است و تمامی دستگاه های اجرایی در ارائه هر چه بهتر خدمات به زائران خارجی اربعین حسینی در مرز آستارا همکاری های لازم را انجام خواهند داد./خبرگزاری مهر

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 94 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید