دوشنبه, 29 مهر 1398
شناسه خبر:1169
هشدار نماینده رشت به مسؤولان امنیتی استان:

سلامت انتخابات گیلان با حضور افراطی ها در هیات نظارت زیر سوال است

  • انداز قلم

به گزارش سوما نیوز؛ نماینده مردم رشت گفت: مجمع نمایندگان استان طی نامه‌ای به مجلس خواستار برگزاری انتخابات دوباره اعضای هیأت نظارت هستند. 

جبار کوچکی‌نژاد با اشاره به عملکرد هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای گیلان اظهار کرد: سلامت انتخابات گیلان با عملکرد اعضای هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا و به‌کارگیری از تندترین افراد که دارای دیدگاه سیاسی افراطی هستند زیرسئوال است. 

وی رأی‌گیری هیأت پنج نفره نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای گیلان را قانونی ندانست و با بیان اینکه این موضوع به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس کشیده شده است، افزود: مجمع نمایندگان استان طی نامه‌ای به مجلس خواستار برگزاری انتخابات دوباره اعضای هیأت نظارت هستند. 

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تاکنون از پنج نفر، دو نفر اعضای اصلی هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستای گیلان استعفا کرده‌اند، افزود: آقای لاریجانی به اعتراضات ما بر نحوه رأی‌گیری غیرقانونی اعضای هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستای گیلان رسیدگی نکرد و این امر خلاف بوده و به رئیس مجلس تذکر داده شد. 

وی با تصریح بر اینکه سلامت انتخابات در گیلان در معرض تردید است، بیان کرد: به مسؤولان امنیتی کشور هشدار می‌دهم که اگر دقت لازم درباره انتخابات مذکور صورت نگیرد اتفاق‌های دیگری رقم می‌خورد و بنده به عنوان نماینده مردم شهرستان رشت تا آخر موضوع مذکور را پیگیری می‌کنم و از همکاران خود می‌خواهم در روند ناحق انتخابات از حقوق مردم دفاع کنند و از آن نگذرند. 

کوچکی‌نژاد با اشاره به اینکه معاون سیاسی‌امنیتی استاندار گیلان شائبه‌هایی را در روند انتخابات شوراهای شهر و روستای استان پیش می‌آورد، خاطرنشان کرد: معاون سیاسی‌ استاندار گیلان تلاش می‌کند نظارت و اجرا در انتخابات شوراهای شهر و روستای استان یک‌طرفه و به نفع خودشان باشد و به همین دلیل تندترین نیروهای افراطی را در هیأت نظارت بر انتخابات به‌کارگیری کرده است. 

وی انتخابات شوراهای شهر و روستای گیلان را جاده یک‌طرفه خواند و یادآور شد: به مسؤولان امنیتی و سیاسی گیلان هشدار می‌دهم انتخابات را یک‌طرفه نکنند و به مسؤولان امنیتی و سیاسی کشور نیز هشدار می‌دهم هر چه سریع‌تر جلوی این بی‌قانونی را بگیرند، دوره گذشته انتخابات شوراها نیز پس از یک ماه صندوق رأی را در یکی از مدارس پیدا کردیم و سه بار صندوق انتخابات شوراهای شهر رشت بازشماری شد./با فارس

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 87 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید