چهارشنبه, 24 مهر 1398
شناسه خبر:3690
درخواست امام جمعه رشت از وزیر کشور:

استانداری مومن و کاری برای گیلان انتخاب کنید

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان از وزیر کشور خواست که در اسرع وقت استانداری مومن، بااراده و کاری برای گیلان انتخاب کند.

آیت‌الله رسول فلاحتی در خطبه‌های نماز جمعه در مصلی امام خمینی(ره) رشت اظهار داشت: خداوند در قرآن انسان‌ها را به تقوا دعوت می‌کند زیرا انتقام خداوند شدید است و او به اعمال بندگان کاملا آگاه است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به برپایی نخستین نماز جمعه در کشور به دستور امام خمینی(ره) گفت: چهل سال است که نماز جمعه به‌عنوان یکی از مواهب الهی در کشور برپا می‌شود و باید خداوند را بابت آن شکر کنیم.وی با اشاره به ویژگی‌های نماز جمعه تصریح کرد: با وجود تبلیغات منفی عده‌ای، مردم همواره در نمازهای جمعه به‌عنوان پایگاه خوبان و محلی برای اطلاع‌رسانی حوادث داخلی و خارجی به مردم و عامل تقویت ارزش‌های انقلاب و همچنین پایگاه وحدت ملی شرکت می‌کنند.

امام جمعه رشت با تاکید بر اینکه نماز جمعه قرارگاه ایمان و پایگاه مردم انقلابی و دردمند است بیان کرد: فردا سالروز آغاز عملیات مرصاد نیز است که منافقان را آواره کشورها کرد و آنان تا به امروز همواره سرگردان کشورهای مختلف هستند.آیت‌الله فلاحتی به روز دحوالارض اشاره و خاطرنشان کرد: طبق روایات نخستین نقطه‌ای که کره زمین از آن گسترش پیدا کرد کعبه بود و اگر کسی روز دحوالارض را روزه بدارد خداوند ثواب 60 ماه را به او عطا می‌کند.

رئیس ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان با بیان اینکه روز فنی و حرفه‌ای را درپیش داریم عنوان داشت: به مراکز فنی‌ و حرفه‌ای این روز را تبریک می‌گویم و امیدوارم در این مراکز جوانان کارآفرین تربیت شوند.

امام جمعه رشت به حادثه خونین مکه در سال 66 اشاره کرد و افزود: امام خمینی(ره) وعده دادند که روزی انتقام سختی از آل سعود می‌گیرند و خداوند به‌وسیله جنایات آنها در یمن طعم ذلت را به آنها چشانده است و درخواست آتش بس بن سلمان نشانه شکست آنها است. وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در نشست اخیر خود از مجاهدت جوانان فلسطینی تمجید کردند گفت: بر اساس وعده الهی موضوع فلسطین قطعاً به نفع مسلمانان تمام خواهد شد و در حال حاضر بیش از 90 درصد از مبارزان فلسطینی جوان هستند و روز به روز افول موریانه‌ای رژیم صهیونیستی را شاهد هستیم.

آیت‌الله فلاحتی ابراز داشت: فقدان رهبران توانمند و خودفروخته، حمایت رهبران کشورهای اسلامی از رژیم غاصب اسرائیل باعث شده است که فلسطینیان تاکنون پیروز نشوند اما قطعا در آینده با همت جوانان غیور خود دشمنان را شکست می‌دهند. وی از وزیر کشور خواست که در انتخاب استاندار گیلان تاخیر نداشته باشد و بیان کرد: هرچه سریع‌تر وضعیت استان گیلان را مشخص کنید و استانداری مومن، بااراده که فاقد زدو بندهای سیاسی است و قصد کار و خدمت برای گیلان دارد را انتخاب کنید.

رئیس ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان با اشاره به عملکرد شورای فرهنگی این استان تاکید کرد: وضعیت حجاب و هنجارشکنان و طرح‌های سالم‌سازی دریا در این شورا بررسی می‌شود و نهادها و دستگاه‌های مختلف گیلان در این رابطه همکاری خوبی دارند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان از پدران و برادران زنانی که در ماشین کشف ححاب می‌کنند خواست که به آنان تذکر دهند و بگویند که این کار خلاف دستور خداوند است و عنوان کرد: البته آینده گیلان خوب است و مردم این استان اگر از قوانین کشور و اسلام مطلع باشند به آن عمل می‌کنند.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اینکه دریا جزء انفال است اظهار داشت: مدیران باید دقت کنند که اگر دریا را برای مدتی و در جهت اهداف مشخص مانند ایجاد اشتغال به برخی اشخاص اجاره می‌دهند از آنان تعهد و امضا بگیرند که بعد از مدتی کسی ادعای مالکیت نسبت به دریا نداشته باشد. وی با بیان اینکه باید هوشیارانه و مدبرانه در مقابل ساخت و سازهای غیرقانونی بایستیم گفت: اگرچه فساد در برخی بخش‌ها وجود دارد اما مدیران پاک‌دستی نیز داریم که به مردم خدمت می‌کنند و همگان بدانند که مفسدان زیر ذره‌بین ما قرار دارند و ما تا زنده هستیم اجازه نمی‌دهیم انقلاب توسط آنان از بین برود.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان تصریح کرد: انسان با توجه به فطرت خود الگوپذیر است و در دین اسلام از همگان به پیروی از رسول خدا به‌عنوان یک الگوی نیک و شایسته دعوت شده است.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه تقلید همیشه مذموم نیست خاطرنشان کرد: کودک از پنج ماهگی تلاش می‌کند از رفتار اطرافیان خود تقلید کند لذا چادر گذاشتن مادر و یا نماز خواندن پدر بر روی کودکان تاثیرگذار است و می‌تواند برای آنها الگو باشد. وی با اشاره به تقلید برخی بزرگان از یکدیگر بیان کرد: شهید مطهری در خاطرات خود می‌گفت که تمایل داشت از فیلسوفان تقلید کند لذا تقلید و پیروی به ‌دوگونه آگاهانه و غیر آگاهانه است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان افزود: تقلید کودکان غالبا غیرآگاهانه است و والدین بایستی مراقب رفتارهای خود باشند زیرا تمام حرکات آنها توسط کودکان تقلید می‌شود و تربیت درست کودکان در گرو رفتار مدبرانه و عاقلانه آنها است.

امام جمعه رشت عنوان کرد: اگر والدین بخواهند فرزندان آنها راستگو، باحجاب و نماز خوان باشند بایستی خودشان به این ارزش‌ها پایبند باشند زیرا رفتار کودکان نشات گرفته از رفتار والدین است./تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 263 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید