سه شنبه, 23 مهر 1398
شناسه خبر:3763

فرسودگی شبکه برق به یکی از بزرگ‌ترین معضلات شهرستان رشت تبدیل شده است

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ نماینده مردم رشت در مجلس معضل فرسودگی شبکه برق این شهرستان را مورد اشاره قرار داد و گفت: جلساتی با شرکت توانیر برگزار شد تا ضمن تخصیص تجهیزات لازم این مشکل به صورت تدریجی حل و فصل شود.

جبار کوچکی‌نژاد از پیگیری‌ها و صحبت‌های انجام شده خود با شرکت توانیر با هدف حل مشکل فرسودگی شبکه برق شهرستان رشت خبر داد و اظهار داشت: امیدواریم در کنار تخصیص تجهیزات لازم و با همکاری دستگاه‌های اجرایی این مشکل به صورت تدریجی حل و فصل شود.

نماینده مردم رشت در مجلس توافقات انجام شده با شرکت توانیر جهت اصلاح شبکه خطوط برق این شهرستان را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: در این پیگیری‌ها موافقت تأمین بیش از 200 ترانس، 2 هزار تیربرق و کابل‌های خودنگهدار را از شرکت توانیر برای اصلاح معضل فرسودگی شبکه برق شهرستان رشت گرفتیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه در مراجعات وی به روستاهای شهرستان رشت مردم دائماً از فرسودگی شبکه برق گله‌مند هستند تصریح کرد: پیگیری‌های زیادی تاکنون برای رفع این معضل انجام داده‌ام و امیدوارم دستگاه‌های متولی کار نیز برای رفع این مشکلات تلاش و همکاری بیشتری داشته باشند.

کوچکی‌نژاد وضعیت گازرسانی به اقصی نقاط شهرستان رشت را مطلوب ارزیابی کرد و ابراز داشت: در حوزه انجام کارهای زیرساخت آسفالت روستایی شهرستان رشت نیز امسال بالای 200 میلیارد تومان اعتبار و چندین هزار تن قیر گرفتیم که کارهای اجرایی آن نیز توسط دستگاه متولی امر انجام شده است. وی تغییر نگاه دولتمردان به شهرستان رشت و توجه بیشتر به حل معضلات آن در حوزه‌های مختلف توسط دستگاه‌های اجرای تحت امر را خواستار شد و بیان داشت: شایسته نیست شهرستان رشت به عنوان مرکز استان گیلان و یکی از مقاصد بزرگ گردشگری کشور با مشکلات زیرساختی این‌چنینی مواجه باشد.

نماینده مردم رشت در مجلس روند ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی شهر رشت را نیز مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: شهر رشت به عنوان شهری توریستی و مسافرخیز و مانند تمام شهرها و مناطق گردشگری با این معضل روبه‌رو است که از اصلی‌ترین علل بروز آن باید به ضعف اقتصادی موجود در کشور اشاره کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس رفع مشکل وجود سکونتگاه‌های غیررسمی در شهرستان رشت را وابسته به تعامل و همکاری چندین دستگاه و نهاد دانست و گفت: همکاری چندجانبه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، نیروی انتظامی و شهرداری رشت برای این کار ضروری است.

کوچکی‌نژاد ایجاد امکانات بیشتر در حوزه گردشگری و اماکن اقامتی را یکی از بهترین راه‌ حل‌های رفع معضل سکونتگاه‌های غیررسمی اعلام کرد و افزود: به علت ضعف اقتصادی موجود در کشور مشکلاتی نظیر این روز به روز در شهرهای بزرگ در حال افزایش است که جا دارد دولتی‌ها برای مقابله با آن چاره‌ای بیاندیشند./تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 54 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید