چهارشنبه, 24 مهر 1398
شناسه خبر:3772

کمبود امکانات آموزشی در «رشت» و «تالش» چشم‌گیر است

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: کمبود تجهیزات و امکانات آموزشی در تمام مدارس گیلان وجود دارد اما در دو شهرستان رشت و تالش وضعیت بدتری حاکم است.

نادر جهان‌آرای عصر امروز در نشست شورای آموزش و پرورش استان گیلان در رشت اظهار داشت: روز جمعه هفته گذشته 3 تن از همکاران فرهنگی از همدان، قزوین و خراسان شمالی که برای مسابقات دانش‌آموزی به گیلان آمده بودند در دریا جان باختند و این حادثه تلخ را به جامعه فرهنگی کشور تسلیت می‌گویم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به اینکه سال گذشته 500 میلیون تومان برای اجرای پروژه مهر به مدارس گیلان اختصاص داده شد گفت: برنامه نمادین پروژه مهر سال 97-98 در رودسر برگزار شد و امیدواریم با تلاش همکاران خود در آموزش و پرورش گیلان بتوانیم مهر زیبایی را برای دانش‌آموزان استان رقم بزنیم. وی با بیان اینکه تعداد دانش‌آموزان استان گیلان با احتساب دانش‌آموزان مقطع پیش دبستانی به 39 هزار و 348 نفر می‌رسد تصریح کرد: کل نیروهای آموزش و پرورش استان گیلان 24 هزار و 840 نفر است و 5 هزار و 397 مدرسه نیز در گیلان وجود دارند و تعداد کلاس‌های استان نیز به بیش از 20 هزار مورد می‌رسد.

جهان‌آرای مشکلات شدید آموزشی در شهرستان‌های استان گیلان به‌ویژه شهرستان رشت و تالش را مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت: کمبود تجهیزات و امکانات آموزشی در تمام مدارس گیلان وجود دارد اما در دو شهرستان مذکور وضعیت بدتری حاکم است و بایستی برای رفع مشکلات موجود تمهیدات لازم اندیشیده شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با بیان اینکه ضعیف‌ترین فضای آموزشی کشور متعلق به دانشگاه فرهنگیان این استان است خاطرنشان کرد: واگذاری برخی فضاهای دولتی به دانشگاه فرهنگیان گیلان در دستور کار مسئولان این استان قرار دارد. وی به مشکلات تکمیل استخر فرهنگیان شهرستان رشت اشاره و عنوان کرد: به اذعان مسئولان مربوطه پیشرفت فیزیکی استخر فرهنگیان رشت 90 درصد است و امیدواریم اداره کل راه و شهرسازی گیلان در رابطه با تکمیل این استخر اقدام کند./تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 206 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید