جمعه, 15 آذر 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3808

2.5 میلیون تن محصولات کشاورزی سالانه در گیلان تولید می‌شود

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ سرپرست استانداری گیلان گفت: سالانه 2.5 میلیون تن محصول کشاورزی ازجمله محصولات استراتژیک مثل برنج و چای در گیلان تولید می‌شود.

ارسلان زارع صبح امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گیلان در رشت اظهار داشت: از مهم‌ترین راهکارهای مدیریت وضع اقتصادی کنونی کشور پیروی از منویات مقام معظم رهبری و تدابیر دولت کنونی است.

سرپرست استانداری گیلان با بیان اینکه مردم گیلان در تمام ادوار به‌ویژه در گام دوم انقلاب حامی نظام هستند گفت: گیلان ظرفیت ویژه اقتصادی در حوزه‌های مختلف ازجمله بنادر انزلی، آستارا و کاسپین دارد که سهم زیادی در صادرات و واردات در شرایط تحریم دارند. وی با بیان اینکه در گیلان سالانه 2.5 میلیون تن انواع محصولات کشاورزی که عمده آنها محصولات استراتژیک مانند برنج و چای هستند تولید می‌شود تصریح کرد: با تلاش مسئولان استان گیلان نرخ بیکاری امسال کاهش یافت و بایستی با توجه به ظرفیت‌های این استان زمینه ایجاد اشتغال بیشتر را فراهم کنیم.

زارع با اشاره به اینکه ستاد اقتصاد مقاومتی گیلان در سال گذشته فعال بود افزود: حاصل این جلسات بازگشت 300 واحد راکد و نیمه فعال به چرخه تولید استان بود و پروژه‌های مهم زیربنایی استان مانند تکمیل ساخت راه‌آهن رشت انزلی به آستارا و 8 کیلومتر باقیمانده آزاد راه استان و ساماندهی پسماند موجب توسعه اقتصادی گیلان می‌شوند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری‌های تابعه استانداری گیلان نیز در این جلسه گفت: حدود 60 میلیارد تومان برای برون رفت از وضعیت بحرانی پسماند گیلان اختصاص داده شد که برای ساماندهی این وضعیت به مبالغ بیشتری نیاز داریم.

سید پویا شهشهانی با اشاره به اختصاص مبلغ 314 میلیارد تومانی در سفر رئیس جمهور به گیلان برای ساماندهی وضعیت پسماند استان عنوان کرد: در حال حاضر 2 هزار و 200 تن زباله روزانه در گیلان تولید می‌شود اما برنامه‌ریزی‌های مسئولان برای 2 هزار 400 تن در سال‌های آینده است./خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 34 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید