پنج شنبه, 25 مهر 1398
شناسه خبر:3848

ساختمان جدید دانشگاه جامع علمی-کابردی گیلان افتتاح شد

  • انداز قلم

اختصاصی سوما؛ ساختمان جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی گیلان با حضور مسئولان استانی و کشوری در رشت افتتاح شد.

در همایش مراسم افتتاح ساختمان جدید دانشگاه جامع علمی-کاربردی گیلان ،نوروزی گفت: دانشگاه جامع علمی -کاربردی در کشور ۲۴ سال سابقه فعالیت دارد.

رئیس دانشگاه جامع علمی-کاربردی گیلان افزود: امیدواریم بتوانیم با آغاز پدیرش دانشجو از مهر ماه سال جاری ، پاسخ گوی این مجموعه چندین ساله باشیم و در راستای کیفی سازی آموزش مهارتی گام برداریم. وی هم چنین گفت: با گسترش این دانشگاه در گیلان ،فضای آموزشی آن پاسخ گوی نیاز دانشجویان نبوده است.

نوروزی افزود: با حمایت ریاست دانشگاه جامع علمی- کاربردی کشور امروز ساختمان جدید این دانشگاه افتتاح شده است.

رئیس دانشگاه جامع علمی-کاربردی گیلان هم چنین گفت: در حال حاضر ۶ هزار و ۵۰۰ دانشجو در مراکز دانشگاه جامع علمی- کاربردی گیلان مشغول تحصیل هستندو ۴۷ هزار نفر دانش آموخته مهارت دیده نیز از مراکز این دانشگاه در استان فارغ التحصیل شده اند.

نوروزی افزود: ساختمان دانشگاه جامع علمی-کاربردی گیلان در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۶۰۰ متر مربع با صرف هزینه ای بالغ بر ۸۵ میلیارد ریال بازسازی و به بهره برداری رسید.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری گیلان هم در این مراسم گفت: نقش دانشگاه جامع علمی- کاربردی برای رسیدن به اهداف دانشگاه نسل چهارم که همان آموزش و مهارت است غیر قابل انکار می باشد.

تنهایی افزود: مجموعه استانداری برای توسعه کار آفرینی و مهارت آموزی از هیچ تلاشی فروگدار نمی کند.

رئیس دانشگاه جامع علمی-کاربردی کشور نیز در این مراسم همایش اظها ر داشت: این مجموعه در راستای ارتقا و خدمت به مردم منطقه بازسازی و افتتاح شده است .

امید افزود: دانشگاه جامع علمی- ‌ کاربردی گیلان در دوره تثبیت مراکز و توسعه کیفی قرار دارد ،بنابراین توجه به کیفیت ارایه آموزش های ، زیر ساخت ها ،محیط آموزشی و محیط کاری الزامی است. وی هم چنین گفت: در چند ماهه اخیر ارتقای زیر ساخت ها و فضای مناسب ساختمان دانشگاه جامع علمی-کاربردی در دستور کار قرار خواهد گرفت و ۲ استان آدربایجان غربی و هرمزگان نیز بازسازی ساختمان هایشان به اتمام رسیده و افتتاح می شوند.

رئیس دانشگاه جامع علمی-کاربردی کشور افزود: ما سعی می کنیم واحدهای دانشگاهی دانشگاه جامع علمی -کاربردی تا پایان سال جاری کیفیتی در شان  و توجه داشته باشندتا بتوانند خدمات بهتری را به دانشجویان ارائه دهند. وی در ادامه عنوان کرد: سامان دهی مدرسان دانشگاه جامع علمی-کاربردی انجام گرفته و همه ۵۰ هزار مدرس این دانشگاه یعنی ۹۵  درصدشان مورد ارزیابی مجدد قرار گرفته اند.

امید افزود: هم چنین از سال ۹۵ تاکنون همه مراکز این دانشگاه سامان دهی و تثبیت شده اند و در دراز مدت اساسنامه دارند. وی هم چنین گفت:۹۵ درصد روسای مراکز ما وضعیت قانونی شان مشخص و نهایی شده و تا ۴ سال آینده در واحد خود فعالیت خواهند کرد.

امید تاکید کرد: مراکز نوآوری محور توسعه دانشگاه جامع علمی-کاربردی هستند و ما در حال حاضر ۱۳۰مرکز نوآوری داریم. وی افزود: ما ۱ هزار مرکز دانشگاه جامع علمی-‌ کاربردی در کشور داریم.

رییس دانشگاه جامع علمی-کاربردی کشور در ادامه اظهار داشت: از سال گدشته تاکنون ۲۰۰ مرکز علمی -کاربردی در کشور از سطح ۳ به سطح ۲ ارتقا یافته است وما مراکز سطح ۴ را که خودشان را ارتقا ندادند، تعطیل کردیم. وی افزود: ما در سطح بندی  مراکز مباحثی چون؛ آموزش ، پژوهش ،فناوری و زیر ساخت را مورد نظر قرار می دهیم.

امید هم چنبن گفت: از مهرماه سال جاری تمامی مدرسان دانشگاه های ما باید مجوز جدب از هیات جدب دانشگاه را داشته باشند. وی افزود: در سال گدشته از ۴۶ هزار متقاضی تدریس،ما ۸ هزار نفر را به عنوان مدرس،دانشگاه های خود انتخاب کردیم.

امید در خاتمه مراسم افتتاح ساختمان دانشگاه جامع علمی - کاربردی گیلان عنوان کرد: تاکنون ۲۰ عنوان کتاب مرجع توسط مدرسان این دانشگاه نوشته شده است./خبرنگار محمد ضائیان

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 175 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید