پنج شنبه, 25 مهر 1398
شناسه خبر:3850
امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور:

توسعه کیفی اولویت ما است

  • انداز قلم

اختصاصی سوما؛ رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور در نشستی خبری با اصحاب رسانه گیلان و حضور رئیس اسبق و جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی گیلان دکتر صادقی و دکتر نوروزی گفت: توسعه کیفی اولویت ما است.

امید افزود: ۷۵ درصد دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی شاغل هستند، اما با این وجود فقط ۳۸ درصد آن ها در مشاغل مرتبط با رشته تحصیلی خود مشغول فعالیت هستند. وی هم چنین گفت: باید کارفرما تربیت کنیم و اشتغال زایی ایجاد کنیم.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور افزود: دانش آموختگان ما باید در محیط کار درس آموخته باشند و آموزش هایشان مهارتی باشند وی افزود: ایجاد مراکز نوآوری در دانشگاه های جامع علمی کاربردی در دستور کار ما قرار دارد.

امید هم چنین گفت: در گیلان ۲ مرکز دانشگاه جامع علمی کاربردی دارای مرکز نوآوری است. وی در ادامه عنوان کرد: به دانش آموختگان و

دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی که ایده های، تجاری داشته وبتوانند شرکت دایرکنند، برای پیشبرد اهدافشان ۵۰ میلیون تومان تسهیلات با کارمزد ۲ درصد اعطا می شود. هم چنین برای تجاری سازی ایده ها نیز ۵۰ میلیون تسهیلات دیگر از صندوق های توسعه و حمایت به آنها داده می شود.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور افزود: دانش آموختگان این دانشگاه باید در تولید ملی نقش داشته باشند تا شغل پایدار ایجاد شود.

امید هم چنین با اشاره به نقش رسانه ها در ترویج مهارت آموزی گفت: رسانه ها در گفتمان سازی آموزش های مهارتی و هدایت خانواده ها و دانش آموزان در انتخاب رشته های مهارتی، دانشگاه های جامع علمی کاربردی را کمک کنند. وی افزود : اطلاع رسانی در مورد آموزش های مهارتی یک وظیفه ملی است که به کاهش نرخ بیکاری، کمک به رفع دغدغه دولت ومجلس و اشتغال پایدار و تولید با کیفیت نقش بسزایی دارد.

امید در ادامه عنوان کرد: امیدوارم تا سال ۹۹ دانش آموختگان مهارتی از ۴ درصد به ۳۰ درصد دانش آموختگان برسند. وی تصریح کرد: رسالت ما بحث مهارت آموزی ،و پروژه محوری در دستور کار ما قرار دارد.

امید افزود: دانشگاه ما امکان انتخاب رشته از بین ۸۰۰ رشته در مقطع کاردانی و کارشناسی این دانشگاه را در رشته های؛ خدماتی، صنعتی و رشته های علوم انسانی برای علاقمندان به تحصیل در این دانشگاه فراهم کرده است.

امید در ادامه با اشاره به این مطلب که آموزش های مهارتی اشتغال پدیری بهتری دارند، گفت: گفتمان سازی و ترویج آموزش های مهارتی رسالت ما است که به ارتقای تولید و ارتقای اشتغال کمک می کند./خبرنگار محمد ضائیان

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 79 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید