پنج شنبه, 25 مهر 1398
شناسه خبر:3888

دوربین‌های نظارتی هوشمند جای سرعت‌گیرهای شهر رشت را می‌گیرند

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ شهردار رشت حذف بسیاری از سرعت‌گیرهای این شهر در آینده نزدیک را مورد تأکید قرار داد و گفت: با اتمام اجرای پروژه فیبر نوری، به زودی بسیاری از سرعت‌گیرهای شهر رشت حذف و جای آن دوربین‌های هوشمند نصب می‌شود.

ناصر حاج محمدی صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شهروندان شهر رشت و مردم از وضعیت سرعت‌گیرهای سطح شهر گله‌مند هستند اظهار داشت: با اتمام اجرای پروژه فیبر نوری، به زودی بسیاری از سرعت‌گیرهای شهر رشت حذف شده و جای آن‌ها دوربین‌های هوشمند نصب می‌شود.

شهردار رشت به مهم‌ترین مشکلات و معضلات این شهر اشاره کرد و ابراز داشت: محیط‌زیست و معضل مدیریت پسماند، وضعیت رودخانه‌های سطح شهر و آلودگی آن‌ها و ترافیک و حمل و نقل شهری از جمله مشکلات عدیده کلانشهر رشت است که ضمن برنامه‌ریزی، باید برای حل آن‌ها اعتبارات و منابع مالی لازم پیش‌بینی شود.

حاج‌محمدی مشکل آلودگی محیط‌زیست و مدیریت پسماند را اصلی‌ترین معضل حال حاضر شهر رشت دانست و عنوان کرد: لایروبی رودخانه‌های شهر رشت و یا نصب دستگاه‌های زباله‌سوز و تصفیه شیرآبه به تنهایی در رفع این معضلات کمک نمی‌کند بلکه مردم شهر رشت باید در امر تولید زباله کمتر و تفکیک آن مشارکت داشته باشند. وی با بیان اینکه نفوذ شیرآبه‌های ناشی از دپوی زباله در سراوان از یک سو و ورود فاضلاب بخش‌های خانگی، شهر صنعتی و بیمارستانی از سویی دیگر وضعیت رودخانه‌های شهر رشت را به اینجا رسانده است افزود: امیدواریم با راه‌اندازی زباله‌سوز و اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ بخشی از این معضلات حل و فصل شوند.

شهردار رشت بازگشایی تمامی معابر سطح شهر را با توجه به امکانات و منابع مالی شهرداری کاری ناممکن دانست و ابراز داشت: با تمام این مشکلات، شهرداری رشت نسبت به بازگشایی معابر سطح شهر اهتمام ویژه‌ای دارد و ضمن رسیدگی به وضعیت وخیم آسفالت این موضوع را هم در دستور کار خود قرار داده است.

حاج‌محمدی اجرای 100 کیلومتر فیبرنوری در سطح شهر رشت بر اساس بررسی‌های شورای عالی ترافیک را مورد اشاره قرار داد و گفت: وجود سرعت‌گیرهای متعدد در شهر رشت موجبات نارضایتی شهروندان را فراهم کرده است و مطمئناً حذف بسیاری از این موانع می‌تواند به ما در مسیر هوشمندسازی شهر کمک کند./تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 345 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید