سه شنبه, 21 آبان 1398
شناسه خبر:726
معاون عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری رشت:

حضور کودکان کار در خیابان ها در شان شهر رشت نیست

  • انداز قلم

به گزارش سوما نیوز؛ معاون عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری رشت با بیان اینکه حضور کودکان کار در خیابان ها در شان شهر رشت نیست، گفت:اغلب کودکان کار در مسیر درست زندگی و کسب آموزش های لازم نیستند و به افراد بزهکار جامعه مبدل می شوند.

مونا ابروفراخ در جلسه کارگروه اشتغال کودکان کار که در سالن اجتماعات فرمانداری رشت برگزار شد،اظهار کرد:کار زود هنگام مانع رشد طبیعی در عرصه اجتماعی،روانی و حتی جسمانی کودک شده و باعث می شود از آموزش و بازی محروم شود.

معاون عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری رشت افزود: اگر امروز برای کودکان کار برنامه ریزی و سرمایه گذاری نکنیم مجبور خواهیم بود در آینده هزینه آسیب هایی که مجرمین و بزهکاران به جامعه وارد می کنند را متحمل شویم. وی ادامه داد:حق کودکان این است که مشغول به تحصیل باشند و باید برنامه های لازم در این خصوص انجام شود.

وی وجود افراد بزهکار را یکی از خطرناکترین عوامل در زندگی شهری دانست و گفت: بدیهی است که در اثر این پدیده هم جامعه کنونی و هم آینده جامعه از نظر عدم پرورش صحیح نسل آینده متأثر می‌شود و این سرکوبی استعدادها و فشار زندگی در کودکی، در آینده به صورت واکنش‌های منفی به جامعه بازگشته و منجر به بزهکاری و مشکلات بسیاری می‌شود.

ابروفراخ با بیان اینکه حضور کودکان کار در خیابان ها در شان شهر رشت نیست گفت:اغلب کودکان کار در مسیر درست زندگی و کسب آموزش های لازم نیستند و به افراد بزهکار جامعه مبدل می شوند.

معاون عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری رشت، خاطرنشان کرد: اغلب کودکان کار از لحاظ خانوادگی وضعیت خوبی ندارند چون بسیاری از آنها به دلیل عواملی چون فقر مجبور به مهاجرت شدند و در خیابان ها علاوه بر زشت کردن چهره شهر آینده خود را نیز تباه می کنند./خزرآنلاین

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 73 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید