شنبه, 16 آذر 1398

نوار کناری

شناسه خبر:745
سید عیسی مهدوی:

کارهای نکرده ام بیشتر از کارهای کرده ام است!

  • انداز قلم

به گزارش سوما نیوز؛ مراسم تودیع و معارفه فرماندار شهرستان رشت با حضور مدیران ارشد استانی و جمعی از مردم و اصحاب رسانه در سالن اجتماعات بانک ملی برگزار شد.

سید عیسی مهدوی فرماندار شهرستان رشت در این مراسم با بیان اینکه نتوانستم از فرصتی که به من داده بودند نهایت استفاده را ببرم، متذکر شد: میزان کارهای نکرده ام بیشتر از کارهایی است که انجام داده ام اما فرماندار دولتی بودم که کشور را در شرایط بحرانی تحویل گرفت و از این بابت از مردم شهر رشت و نماینده عالی دولت در استان عذرخواهی میکنم.

وی در بخش دیگر از سخنان خود بخشی از سخنان روحانی در روز رونمایی از منشور حقوق شهروندی را قرائت کرد و با اشاره به این سخنان گفت» فرمانداری شهرستان رشت نیز هماهنگ با دولتاقدامات لازم را انجام داده است.

مهدوی رشد ۴۰ درصدی گازرسانی روستایی، رشد ۵۴ درصدی آسفالت روستایی،رشد ۳۰ درصدی طرح هادی، رشد ۷۰ درصدی دفع آب های سطحی، رشد ۴۰ درصدی بازآفرینی را از جمله کارهایی دانست که در دوران فعالیت وی انجام شده است.

رشد ۳۰۰ درصدی سازمان های مردم نهاد و همچینن ۹۰ درصدی احزاب در گیلان از دیگر مواردی بود که فرماندار پیشین رشت بر روی آن تاکید داشت. وی به آغاز عملیات اجرایی راه پل که با پیگیری های استاندار و مهندس جعفرزاده در راستای خواسته های مردم سنگر اشاره کرد و گفت: چندین واحد صنعتی در عمر ۳ ساله دولت افتتاح شده است که از فعالیت های خوب دولت در ارتباط با رشد اشتغال و رفع دغدعه بیکاری بوده است.

مهدوی بارها در خلال سخنان خود به حقوق شهروندی رییس جمهور اشاره کرد و بخش های متفاوت این منشور و سخنان روحانی را برای حضار قرائت کرد.

روحانی بی‌شک رئیس جمهور آینده است/توصیه جعفرزاده به شفقی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در این مراسم جعفرزاده با بیان اینکه به نمایندگی از سایر همکارانش حضور پیدا کرده است یادآور شد: این روزها مجلس سه شیفت ه در حال کار است اما بنده به چند دلیل امروز به نمایندگی از دیگر نمایندگان آمدم. اولا شخص استاندار خواستند و همچنین ارادتی که نسبت به افای مهدوی و سایر دوستان دارم در گیلان ماندم و در این مراسم حضور پیدا کردم

نماینده مردم رشت در بخش دیگری از اظهارات خود به اوضاع منطقه و جبهه مقاومت اشاره کرد و گفت: نقش ما سوریه و عراق مستشاری است و اگر قرار بود به صورت مستقیم در آن مناطق ضصور پیدا میکردیم هیچ اثری از تکفیری ها در منطقه نبود.

جعفرزاده با اشاره به تقدیم ۱۷ شهید گیلانی مافع حرم گفت: امیدواربم به زودی منطقه از لوث وجود تکفیری ها پاکسازی شود.

وی افزود: تمام کسانی که به برجام انتقاد می‌کنند به یاد بیاورید چنان فروش نفتمان افت کرده بود که داشتیم به جایی می‌رسیدیم که نفت در برابر غذا می‌شد. می‌دانستیم که نمی شود به آمریکا اعتماد کرد اما به همه ثابت شد که ایران به دنبال بمب هسته ای نیست و چهره امریکا هم مشخص شد.

نائب رئیس فراکسیون مستقلان گفت: به شکر خدا و به زحمت مردان دیپلماسی ما از انزوا در آمدیم و به لطف رهبری امروز شرایط مناسبی قرار داریم و آنهایی که امروز می‌گویند پول نفت چی می شود ان زمانی باید می‌گفتید و دلواپس می شدید که نفت و نفتکش و دلکل نفتی همه باهم از بین رفت و صدایی کسی در نیامد!

جعفرزاده گفت: باید همه به هم کمک کنیم و در سایه چتر رهبری با کمک و همدلی یکدیگر این استان و کشور را به سمت توسعه حرکت دهیم

نماینده رشت به جلسه خود با کیوان محمدی در راستای بودجه گیلان اشاره کرد و گفت: باید نقد ها منصفانه باشد و با کمک تمام افراد حاصر در این استان به سمت توسعه و پیسرفت حرکت کنیم

وی در خصوص آخرین وضعیت راه آهن گیلان  اظهار کرد: متر به متر راه آهن را در حال پیگیری هستیم و به چشم خود دیدم که این استاندار چگونه در حال پیگیری متر به متر ریل گذاری در تونل های این مسیر است

جعفرزاده خطاب به شفقی فرماندار جدید رشت با تمجید از مهدوی, از خلق و خوی مناسب وی تقدیر کرد و از شفقی خواست تا ادامه دهنده راه مهدوی باشد.

نماینده مردم رشت با بیان اینکه تخریب مدیران سودی ندارد اظهار کرد:  از بین ۴ هزار مدیر تعدادی خلاف کردند و نباید به این دلیل تمام مدیران را زیر سوال ببریم. دست همدیگر را بگیرید و در کنار هم با وفاق و همدلی در مسیر توسعه استان و کشور گام برداریم.

وی افزود: به استاتدار گفتم فکر کنید بنده کارمند استانداری هستم و هر کاری که فکر می کنید از دست من بر می آید بگویید انجام دهم چون نیامده ام که نماینده باشم بلکه آماده ام خادمی مردم را بکنم.

جعفرزاده با بیان اینکه هیچ شکی نیست که روحانی دوباره رییس جمهور خواهد شد اظهار کرد: سعی داریم تا کرسی گیلانی ها را در هیات دولت افزایش دهیم.

نماینده مردم رشت اظهار کرد: برای ما خداحافظی با مهدوی خیلی سخت است ولی در ادامه مسیر در کنار آقای شفقی هستیم.

وی در پایان خطاب به مهدوی گفت با پول حلال خودم لوح و هدیه ای برای شما در نظر گرفته ام که تقدیمتان میکنم.

مهدوی یک فرماندار نبود بلکه یک پدر برای مردم رشت بود

اسماعیل حاجی پور در این مراسم اظهار کرد: این روزها برای من سخت است چون بسیار از اعضای شورا به خاطر رفتن آقای مهدویعصه دار بودند اما همه ما سربازان نظام هستیم و هر جا گفتند باید خدمت کنیم.

حاجی پور گفت: مهدوی یک فرماندار نبود بلکه یک پدر برای مردم شهر رشت بود زیرا رفتارش به گونه ای بود که به خاطر مهربانی های بیش از حد ایشان بسیار از افراد دردهای خود را فراموش میکردند.

وی افزود: پس باید بدانیم که مهربانی را در سرلوحه کار خود قرار بدهیم. امروز مدیران ما نیامده اند که از میزها عزت بگیرند بلکه امده اند که به این میزها عزت بدهند. بعد از رفتن اقای مهدوی خدمت آقای شفقی هم خواهیم بود تا بتوانیم به مملکت و مردم خدمت کنیم.

رئیس شورای شهرستان رشت کمک های انجام شده برای  رشت را ناکافی دانست و گفت: شهر رشت شهر اولین ها بوده و همه با هم در حال تلاشیم تا این شهر را به جایگاه اصلی خود برگردانیم و از آقای نوبخت می‌خواهیم که چیزهایی که باید به ما میداند و نداده اند را به ما برگردانند و حقوق مردم این شهر و دیار را بگیرد.

جعفرزاده برای گرفتن حق گیلان چون شیر ایستاده است

استاندار گیلان با ابراز خرسندی از حضور در مراسم تودیع و معارفه فرماندار شهرستان رشت اظهار کرد: بعد از ۳ سال تلاش آقای مهدوی کارنامه خوب و درخشانی دارند و همه نگران رفتن ایشان بودند.

محمدعلی نجفی گفت: برای من به عنوان نماینده دولت در استان بسیار خوشایند است که از مدیری که میخواهم در بخشی دیگر بهره مند بشوم با کارنامه درخشان از جایگاهی خارج می شوند که در دوران بحران آن سمت را تحویل گرفته بودند

وی افزود: امروز خوشحالیم که با کمک مدیران اجرایی استان نمایندگان و کارکنان، رشت از لحاظ گاز رسانی سبز محسوب می شود.

استاندار گیلان گفت: روزهایی که نرخ بیکاری استان داشت به ۱۵ و ۱۶ رسیده و در کشور رتبه دوم بودیم هرگز از ما سند نمی‌خواستند اما امروز که نرخ بیکاری براساس امار رسمی کشور کاهش پیدا کرده است از ما سند می‎خواهند.

وی افزود: به آن ها بارها گفتم که آمار در تهران است و به آنجا مراجعه کنید.

نجفی اظهار کرد: خوشحالم در استانی هستیم که در آن انتخاباتی وزین بدون هیچ مشکلی ایجاد شد.

استاندار گیلان با اشاره به سخنان نماینده رشت اظهار کرد: به خوبی مظلومیت این دولت را از زبان شیر مردی چون دکتر جعفرزاده شنیدیم و کم لطفی هایی که در حق این دولت در مقابل کارهای مفید و قابل دفاع آن شده است را مشاهده میکنیم. چرا می‌گویند برجام کاری نکرده است؟ نگارنی های ما در گدشته را ببنید و توفیقاتی کهه امروز بدست آمده را مشاهده کنید.

نجفی تصریح کرد: امروز رییس جمهور عزیز ما بسیاری از دعوت های خارجی را نمی پذیرد در حالی که در گذشته برخی آروزی دیدار با هیات های خارجی را داشتند.

استاندار گیلان بار دیگر با قدردانی از جعفرزاده نماینده رشت گفت: مهندس جعفرزاده به قول رییس جمهور در جلسات همانند شیر می ایستد و حرف میزند و از عمکرد مثبت دولت دفاع می کند و ۳۰ درصد جان ایشان در راستای اندیشه های امام و رهبری در حال تقدیم به مردم و ملت است با نیت کمک به رشد و توسعه استان و کشور.

وی بار دیگر خطاب به منتقدان برجام گفت: دوستان یاد بیارند که پول ها را با چمدان به کشتی ها میبرند تا گندم را تحویل بگیریند خواهشا به یاد بیاوردند که در چه شرایطی داشتیم زندگی میکردیم.

نجفی با بیان اینکه هر روز به یک بهانه می‌خواهند آشوب به پا کنند متذکر شد: با کوچکترین نشست و تجمع حساس می شوند اما این جزو حقوق شهروندی است و حق مردم است و باید اندیشه های نو وارد کشور شود.

وی ادامه داد: به دلیل اخلاق خوب به آقای مهدوی گفته ایم که هرکجا خودشان انتخاب کردند می توانند بروند.

گفتنی است در پایان این مراسم سیروس شفقی به عنوان فرماندار جدید رشت معرفی و از زحمات سیدعیسی مهدوی قدردانی شد.

از هیچ کوششی برای خدمتگزاری به مرکز استان آب و اجدادی ام کوتاهی نمیکنم

سیروس شفقی نیز با قددرانی از استاندار و سایر مدیران و مسئولان اظهار کرد: از هیچ کوششی برای خدمتگزاری در مرکز استان آب و اجدادی ام کوتاهی نمیکنم. وی افزود: امیدوارم بتوانم کشتی فرمانداری را به سر منزل مقصود برسانم و در کنار هدایت مسوولین و عزیزان در استان در راستای رفع مشکلات و ایجاد بستر لازم برای توسعه شهرستان گام بردارم.

از حواشی این مراسم عدم اجازه به برخی از عکاسان و خبرنگاران جهت پوشش خبری بود، جایی که علیرغام اعلام قبلی و دعوت پیامکی از اصحاب رسانه برای پوشش خبری مراسم تودیع و معارفه فرماندار رشت، به علت آنچه که تکمیل شدن ظرفیت سالن برگزاری مراسم عنوان شد از ورود عکاسان و خبرنگاران تا دقایقی از آغاز مراسم جلوگیری شد.

ازدحام سالن به حدی است که تعداد زیادی از خبرنگاران پشت درهای بسته مانده اند و نتوانستند وارد سالن شوند.

هم استانی های عزیزمان از شهرستان های تالش و آستارا حضور پررنگی در این مراسم دارند به طوری که تعداد زیادی از آنها مسافت طولانی را طی کرده اند تا با حضور در مراسم معارفه سیروس شفقی برای او در سمت جدید آرزوی موفقیت کنند.

به نظر می رسید مکان امروز برای این مراسم انتخاب بدی بوده بطوریکه صدای میکرفون به هیچ وجه مناسب نبود و خبرنگارانی که برای آنها بدترین جایگاه ممکن یعنی انتهای سالن در نظر گرفته شده است صدا را به سختی می شنوند.

صفر نعیمی رز نماینده سابق مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی، مابین اکبرزاده مدیرکل بنیاد مسکن و محمدی رئیس سازمان برنامه بودجه نشسته و غلامعلی جعفرزاده نماینده مردم رشت نیز در سالن حضور دارد.

نعیمی رز، بعد از پایان مراسم نیز دائما در کنار سیروس شفقی حضور داشت.

استاندار گیلان و معاون سیاسی امنیتی استانداری در کنار جمعی از مدیران استان گیلان نظیر کیوان محمدی، فیروز فاضلی، محمدرضا پارسی، رضا علیزاده و برخی اعضای شورای شهر رشت در کنار محمدعلی ثابت قدم شهردار کلانشهر رشت در مراسم حضور داشتند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 76 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید