چهارشنبه, 24 مهر 1398
شناسه خبر:3680

50 میلیارد تومان برای ادامه احداث سد دیورش رودبار اختصاص یافت

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ نماینده مردم رودبار در مجلس با اشاره به پیشرفت حدود 30 درصدی پروژه سد دیورش گفت: 50 میلیارد تومان برای ادامه احداث سد دیورش رودبار اختصاص یافت.

منوچهر جمالی در رشت از تخصیص 50 میلیارد تومان اعتبار برای ادامه احداث پروژه سد دیورش رودبار خبر داد و اظهار داشت: با وجود تخصیص 17 میلیارد تومان منابع مالی از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور، مطالبات معوقه پیمانکار پروژه سد دیورش هنوز پرداخت نشده است.

نماینده مردم رودبار در مجلس به یکی از مهم‌ترین مصوبات سفر اخیر رئیس جمهور به استان گیلان اشاره کرد و بیان داشت: در سفر هیئت دولت به گیلان 25 میلیارد تومان اعتبار برای سال 98 و 25 میلیارد تومان دیگر برای سال 99 جهت تکمیل و ادامه روند ساخت پروژه سد دیورش شهرستان رودبار تخصیص پیدا کرد.

دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس پیشرفت فیزیکی حدود 30 درصدی پروژه سد دیورش رودبار را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: این طرح بزرگ در صورت بهره‌برداری آب مورد نیاز شهرهای توتکابن، رستم‌آباد، منجیل، رودبار، لوشان و حدود 28 تا 30 روستایی پایین دست خود را تأمین خواهد کرد.

جمالی با بیان اینکه هم‌اینک بخش قابل توجهی از آب زراعی استان گیلان توسط سد سفیدرود تأمین می‌شود تصریح کرد: سد آیت‌الله بهجت که آن نیز در شهرستان رودبار واقع شده است بخش قابل توجهی از آب شرب شهرستان رشت را تأمین می‌کند اما با این حال مردم خود این خطه از منافع آن بی‌بهره مانده‌اند. وی از تصمیم جدیدی که در مورد سد آیت‌الله بهجت در حوزه آبرسانی به روستاهای بخشی از شهرستان رودبار اتخاذ شده است اشاره کرد و ابراز داشت: بر اساس این تصمیم قرار است به‌زودی 14 روستای دهستان بلوکات رودبار که سد آیت‌الله بهجت در آن‌جا احداث شده از منابع آب آن بهره‌مند شوند.

نماینده مردم رودبار در مجلس با تأکید بر اینکه پس از پایان عملیات احداث تصفیه‌خانه سنگر یک انشعاب آب مشخصاً برای 14 روستای دهستان بلوکات احداث می‌شود افزود: مناقصه این طرح برگزار و پیمانکار مربوطه نیز مشخص شده است و امیدواریم عملیات اجرایی آن نیز متعاقباً شروع شود.

دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس وجود سد تنظیمی سیاهرود در رودبار که مأموریت آن تأمین آب کشاورزی شهرستان‌های شفت و فومن است را مورد اشاره قرار داد و گفت: رودبار تکلیف و دین خود را به گیلان ادا کرده است و امیدواریم از این به بعد استان نیز به تعهدات خود در قبال این شهرستان عمل کند./خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 68 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید