پنج شنبه, 25 مهر 1398
شناسه خبر:3904

۵۰ درصد مردم شهرستان شفت تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ استاندار گیلان گفت: حدود ۵۰ درصد از مردم شهرستان شفت تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند که این آمار تاسف‌آور بوده و حل آن نیازمند استفاده از تسهیلات مختلف است.

ارسلان زارع امشب در جلسه توسعه شهرستان شفت در رشت اظهار داشت: پس از 4 دهه از انقلاب و با وجود تمام اقدامات برخی مناطق متوازن با سایر مناطق توسعه پیدا نکردند و شهرستان شفت از جمله این شهرستان‌ها است.

استاندار گیلان با بیان اینکه مراحل نهایی تصویب اسناد بالادستی و اسناد آمایش استان گیلان در حال انجام است گفت: اطلاعات جامعی از شهرستان شفت وجود دارد و از مهم‌ترین ظرفیت‌های این شهرستان کشاورزی، گردشگری و صنعت است.

وی با اشاره به اینکه با روند عادی و اقدامات اجرایی مشابه سال‌های گذشته نمی‌توان تحولی در وضعیت شفت ایجاد کرد افزود: همه مسئولان و حتی مردم شفت بایستی به این باور برسند که بخشی از درآمدهای حاصله خود را به شهرستان شفت بیاورند و موجب توسعه این شهرستان شوند.


زارع با انتقاد از عدم تهیه برنامه جامع گردشگری شهرستان شفت خاطرنشان کرد: وقتی گردشگری شهرستان شفت را از گیلان جدا می‌کنیم به معنای نیازمندی این امر به سرعت بیشتر است و اعضای کمیته توسعه شهرستان شفت بایستی این موضوع را مدنظر قرار دهند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان ابراز داشت: هر دستگاه اجرایی مانند جهاد کشاورزی و گردشگری باید با تمام توان و بخش‌های خود از ظرفیت‌های موجود جهت بهبود شرایط شهرستان شفت استفاده کند.

وی خواستار فعال شدن واحدهای نیمه‌فعال و راکد شهرستان شفت شد و تصریح کرد: شیفت کاری واحدهای تولیدی فعال شهرستان شفت نیز اضافه شود تا روند توسعه این شهرستان سرعت گیرد.

زارع با بیان اینکه حدود 50 درصد از مردم شهرستان شفت تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند گفت: این آمار تاسف‌آور بوده و خروج از آن نیازمند استفاده از طرح‌ها و تسهیلات است و اگرچه 12 میلیارد تومان تسهیلات در این رابطه وجود دارد اما بایستی بیشتر شود.

استاندار گیلان بیان داشت: اولویت در جذب سرمایه‌گذار در حوزه گردشگری شفت با بومیان استان گیلان است اما اگر چنین موقعیتی وجود نداشت از سرمایه‌گذاران غیربومی استفاده کنید.

وی با بیان اینکه توسعه صنایع فولاد اولویت ما نیست عنوان کرد: توسعه صنایع پاک که محیط‌زیست را در خطر نیاندازد و موجب توسعه استان گیلان و شهرستان شفت شود اهمیت بیشتری دارد و بایستی در اولویت قرار گیرد.

فرماندار شهرستان شفت نیز در این جلسه عنوان داشت: با توجه به رویکرد افزایش تولید در شهرستان شفت امسال، 75 هزار تن شلتوک و 46 هزار تن برنج سفید با تجهیز اراضی این شهرستان داشتیم.

محمدرضا محسنی با بیان اینکه شفت دومین شهرستان تولیدکننده پیله ابریشم در گیلان است گفت: احیای واحدهای نیمه‌فعال و راکد در دستور کار است و اگر زیرساخت‌ها فراهم باشد می‌توانیم با حضور سرمایه‌گذاران برای توسعه شهرستان استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: 15 میلیارد تومان طرح بوم‌گردی از شهرستان شفت معرفی شده است که تاکنون 1.5 میلیارد تومان آن جذب شده است و همچنین استفاده از آب‌بندان‌های این شهرستان نیز حائز اهمیت است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان نیز در این جلسه گفت: کمترین آمار ازدواج در استان گیلان برای شفت است و اکثر افراد این شهرستان متمول هستند اما سرمایه آنها نقش‌آفرین نیست همچنین 30 درصد از افراد شاغل در قشم جوانان شفتی هستند لذا این شهرستان در زمینه اقتصاد روستایی نقش‌آفرینی ندارد.

علی‌اوسط اکبری مقدم با تاکید بر تحول در زمینه اقتصاد روستایی شهرستان شفت تصریح کرد: نسل جوان در زمینه کارآفرینی ورود نمی‌کند و بایستی زمینه بازگشت نیروهای جوان به شهرستان شفت فراهم شود./تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 89 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید