سه شنبه, 21 آبان 1398
شناسه خبر:1130
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:

یکی از موانع خصوصی سازی در کشور دولت است

 • انداز قلم

به گزارش سوما نیوز؛ سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از موانع خصوصی سازی درکشور خود دستگاه های اجرایی هستند.

سیدکاظم دلخوش اباتری با اشاره به صحبت های اخیر وزیر اقتصاد در خصوص موانع خصوصی سازی در کشور گفت:روند خصوصی سازی با چند مشکل در کشور مواجه است که یکی از این مشکلات، دستگاههای اجرایی و دولت است.

نماینده مردم صومعه سرا درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سال های گذشته مشخص شده که هنوز نحوه واگذاری را یاد نگرفته ایم،افزود: خود بخش خصوصی نیز هنوز فعالیت درعرصه اقتصاد را به طور کامل آموزش ندیده است؛درحالی که باید با احصاء قوانین،آنجاکه لازم است به دنبال حقوق خودش برود، بدرستی این کار را انجام دهد.

دلخوش اباتری با اشاره به این که برای خصوصی سازی باید کار کارشناسی انجام داد، خاطرنشان کرد:به نظر می رسد که دراین زمینه با مشکل قانونی مواجه نیستیم بلکه قوانین کشور در این بخش کامل و متقن است اما بخش خصوصی باید تلاش خود را بیشتر کند.

وی در پاسخ به این سئوال که گفته می شود با بعضی از واگذاری ها شرایط بدتر شده است، تصریح کرد:بنده شرایط بدتری در شرکت های دولتی واگذار شده به بخش خصوصی مشاهده نمی کنیم بلکه به نظر می رسد که این شرکت ها از وضعیت بهتری برخوردار شده اند.

عضوهیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خصوصی سازی نه تنها از طریق افزایش بهره‌وری می‌تواند دولت را چابک‌تر کند،بلکه باعث استفاده بهینه از منابع نیز خواهد شد.

گفتنی است؛ “علی طیب نیا”، وزیر اقتصاد و اموردارایی گفته است که به نظر می‌رسد عزم جدی در رابطه با خصوصی سازی وجود ندارد و مقاومت‌ها از سوی مقامات ملی و محلی بسیار بالا است. من با تمام توان خودم در مقابل این مقاومت‌ها ایستاده‌ام.عده ای با خصوصی‌سازی‌ها مخالفت می‌کنند، اما باید به صراحت گفت که تفکر دولتی در مغز مدیران ما نهفته است و مدیران محلی و شهرستانی از این شرکت‌ها نفع می‌برند؛ چرا که شرکت دولتی یعنی منبع تولید رانت، سفر خارجی، عضویت در هیأت مدیره، حقوق نجومی، مَفسده و استخدام هر کسی که این افراد لازم دارند، به همین دلیل است که به جای هزار نفر در یک شرکت دولتی، پنج هزار نفر استخدام می‌شوند که این استخدام‌ها هم به اعتبار ارتباطات دوستی و فامیلی صورت می‌گیرد./خانه ملت

ارسال نظر به عنوان مهمان

 • سایه

  شهردار صومعه سرا بجای ساخت خیابانهای و میادین بزرگ و جدید هنوز همان میدانها و پیاده روهای قدیمی را با رنگ لعاب نمایش میدهد.

  پاسخ
 • آتش

  با توسعه راههای درون شهری و برون شهری و تعریض خیابان ها شهر کمی نفس می کشد، صومعه سرا چه جور شهر دانشگاهی که نمی تواند خانواده دانشجویان وگردشگران را به سمت راهی کند. توسعه مناطق گردشگری به صنعت هتلداری کمک می کند. با پذیرش دانشجویان بیشتر جهت تحصیل در هرشهر موجب گردش سرمایه درآن شهر می شود. آیا نباید شکل ظاهری شهر زیبا باشد. سال هاست خیابان و میدان بزرگ ساخت نشده. آنقدر بنر و پرده تشکر بابت آسفالت روستاها نصب شد همه فکر می کند که صومعه سرا گلستان شده .
  خیلی محله های شهر و حتی روستاها آسفالتش بصورت نیمکار رها شده. میلیارها تومان باید هزینه شود در تا عقب افتاگی گذشته برطرف شود. ما حتی برای تشویق آمدن فرهنگیان از سایر استانها خانه معلم نداریم

  پاسخ
 • ایمان

  ترمینال صومعه سرا بسیار کوچک نامناسب است.

  پاسخ
 • زیادی

  دلخوش دوست داره برای همه راحل تجویز کنه ، ولی در شهر خودش مانده، شهرداری ایام سال تازه این همه هزینه کرد باز همان مجسمه مردفریادزن با لباس عربی را رنگ آمیزی کرد. طوری تبلیغ کردند و بنرهای رنگی درصومعه سرا نصب کردند مردم گیلان و مسافران و مهمانان فکرمی کنند این شهرستان دیگر مشکل ندارد.
  خیلی محله های شهر و حتی روستاها آسفالتش بصورت نیمکار رها شده. میلیارها تومان باید هزینه شود در تا عقب افتاگی گذشته برطرف شود. ما حتی برای تشویق آمدن فرهنگیان از سایر استانها خانه معلم نداریم

  پاسخ

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 96 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید