دوشنبه, 29 مهر 1398
شناسه خبر:1156
جانشین فرمانده کل ارتش در صومعه سرا:

تمام حرکت های دشمن در مرز، بیرون مرز و فرا منطقه رصد میشود

  • انداز قلم

به گزارش سوما نیوز؛ امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان جانشین فرمانده کل ارتش در یادواره شهدای صومعه سرا با اشاره به رصد مواضع و حرکات دشمن توسط ایران گفت: دشمنان باید به خوبه بدانند که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هیچگاه غافلگیر نخواند شد و در صورت دست درازی به خاک کشور با پاسخی سخت رو به رو میشوند.

امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان عصر امروز(۱۹اسفند) در یادواره سرداران، فرماندهان و ۵۴۲شهید والامقام صومعه سرا در مصلی این شهرستان با بیان اینکه شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم از مکتب حسینی درس اموخته اند،اظهار داشت: هدف امام حسین(ع) از قیامش الگوسازی یارانش در تاریخ بود.

وی با بیان اینکه یاران امام حسین(ع) در کشته شدن از یکدیگر سبقت می گرفتند و شهدای ما هم به اینگونه بودند، افزود: یاران امام حسین(ع) سلول سلول وجودشان در خدمت ولی امرشان بود و از هر بهانه ای جلوگیری می کردند.

جانشین فرمانده کل ارتش با اشاره به اینکه سربازان امام راحل در زمان جنگ نشان دادند که با دست خالی و با تمام شدن گلوله همچنان در رکاب ولی زمان خود هستند، گفت: زمانی که رژیم بعثی عراق همه مرزهای ایران را مورد تجاوز قرار داده بود ملت ایران نشان دادند دین دغدغه زبانشان نیست بلکه تا عمق وجودشان نفوذ کرده است.

امیرپوردستان، عزت و سربلندی امروز کشور را مرهون خون شهدا دانست و تصریح کرد: مردم حامی و پشت نیروهای مسلح هستند که با وجود آنها باید ظرفیت دفاعی را بلاتر ببریم. وی با اشاره به اینکه امروز آمریکا با جنگ های ترکیبی وارد میدان شده است، خاطرنشان کرد: آنها دیگر به دنبال جنگ فرسایشی و طولانی نیستند بلکه می خواهند در کمترین زمان به اهداف خود دست یابند.

جانشین فرمانده کل ارتش با تاکید بر اینکه مریکا در جنگ ترکیبی از همه ابزارها، جنگ های نیمه سخت و جنگ نرم و عرصه های سیاسی و نفوذ استفاده می کند، اظهار داشت: دشمن و در راس آن امریکا تا کنون مجموعه ای از تهدیدات، فتنه ها و کودتا را برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران انجام داده اند اما با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری همه توطئه های دمشنان خنثی شده است.

امیرپوردستان با اشاره به اینکه اصل و هدف اصلی آمریکا در کشورهای همجوار حمله به ایران است، افزود: مولفه های قدرت ایران همچون رهبری هوشمند و مردم ولایتمدار اجازه اینکه دشمن به اهداف خود دست پیدا کند را نداد.

وی با بیان اینکه دشمن ۱۳ سال در پشت مرزهای ایران خیمه زد اما نیروهای مسلح، انتظامی و بسیج از ورود انها به خاک ایران جلوگیری کردند، گفت: قصد و نیت امریکا این بود که کشور ما در گیر جنگ کند اما به اهدفشان نرسیدند و دست از پا درازتر به کشورشان بازگشتند.

جانشین فرمانده کل ارتش تصریح کرد: محور حرکت های دشمنان به گونه ایست که به وسیله انفجار وانتحاری در پشت خطوط هدف مشکلاتی را به وجود می اورند تا راحت وارد کشور شوند اما حضور به موقع ارتش، سپاه و بسیج توطئه آنها را خنثی کرده است.

امیرپوردستان با بیان اینکه نیروهای اطلاعاتی با تمام وجود خود برای رسالت تاریخی که دارند انجام وظیفه می کنند و از تمام وجودشان در خدمت ولایت فقیه هستند، خاطرنشان کرد: دشمن در جنگ سخت نتوانست پیروز شود رو به سوی جنگ نرم آورده است.

وی با بیان اینکه در حوزه جنگ نرم هزینه های میلیاردی کرده تا مردم ایران به رایگان از ان استفاده کنند، اظهار داشت: دشمن دلش برای ما نسوخته بلکه در حال آینده سازی است تا سبک زندگی جوانان را تغییر دهد.
جانشین فرمانده کل ارتش با اشاره به اینکه در سراسر دنیا ۳۰۰ ماهواره تلویزیونی فعال است که ۱۱۶ ماهواره کشور ما را پوشش می دهد، افزود: این ۱۱۶ شبکه هجده هزار شبکه تلویزیونی را پوشش می دهد و قرار است در چند سال آینده سیستمی در فضا مستقر کند که بدون نیاز به رسیور با تلویزون های خانگی بالغ بر ۲ هزار شبکه ماهواره ای را پوشش دهد.

امیرپوردستان جنگ اقتصادی را یکی دیگر از جنگ های دشمنان عنوان کرد وگفت: در این راستا بهترین و اصلی ترین کار گوش دادن و تبعیت محض از فرمایشات مقام معظم رهبر ی است. وی با بیان انیکه ارتش و سپاه به عنوان بازوان مسلح نظام تمام حرکات دشمن را در مرز، بیرون مرز و فرا منطقه ای رصد می کنیم و کارشناسان اطلاعاتی آن را تحلیل می کنند، گفت: از  تعداد هواپیماهایی که در الضفر قطر مینشینند تا دفعات نشست برخواست هلیکوپتر ها در اینجرلیک ترکیه را زیر نظر داریم و رصد میکنیم.

این مقام مسئول تاکید کرد: دشمن به خوبی بداند نیروهای مسلح جمهوری اسلامی هیچگاه غافلگیر نخواهند شد و اگر روزی کشوری بخواهد علیه این خاک مقدس حرکتی انجام دهد با پاسخ سخت نیروهای مسلح مواجه می شود.

جانشین فرمانده کل ارتش با اشاره به اینکه هواپیماها و پهبادهای ایران امادگی دارند که در مرزها و دوردست ها دشمن را مورد هدف قرار دهند، خاطرنشان کرد: اگر دشمن جرات نزدیکی به کشور مارا ندارد به دلیل عزت سربازانیست که زیر پرچم رهبر خدمت می کنند./واران خبر

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 566 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید