سه شنبه, 23 مهر 1398
شناسه خبر:3666

محفل عصری با شعر رضوی در صومعه سرا

  • انداز قلم

اختصاصی سوما؛ بمناسبت دهه کرامت و خجسته میلاد حضرت معصومه (س) و حضرت امام رضا (ع) ۲۳ تیر ۹۸ اولین عصری با شعر رضوی " زیر سایه خورشید" بصورت استانی در صومعه سرا برگزار شد.

در گفت و گو با خبر گزاری سوما مسئول برگزاری این مراسم امیررضا ستایش صومعه سرائی اشاره کرد: این مراسم با حضور شاعران مطرح استان و مسئولین استانی و شهرستانی، فرماندار و معاون سیاسی فرمانداری شهرستان، رئیس اداره ارشاد شهرستان، شورای شهر و مسئول جمعیت دفاع از ملت فلسطین استان در مجتمع فارابی اداره ارشاد صومعه سرا همراه با شعر و موسیقی  برگزار گردید.

همچنین امیررضا ستایش صومعه سرائی مسئول برگزاری اولين عصری با شعر رضوی زیر سایه خورشید صومعه سرا خاطر نشان کردند که این مراسم بصورت عصری با شعر برای اولین بار در صومعه سرا برگزار گردید، که شاهد حضورت جمع کثیری از مردم هنردوست صومعه سرا و شاعران مطرح آیینی استان بودیم. وی بیان کرد: ۱۵ نفر شاعر اعم از خانم و آقا به قرائت شعر در رسای امام هشتم پرداختند که از شهرهای صومعه سرا، گوراب زرمیخ، تولمشهر، بازارجمعه، انزلی و لشت نشا حضور داشتند که در نوع خودش برنامه ی کم نظیری بوده است.

ستایش در ادامه گفت: که اگر توفیق رفیق باشد و سعادت خدمت به آقا امام رضا (ع) یار، در سال های آتی هم این مراسم بصورت استانی برگزار خواهد شد تا شاهد هرچه با شکوه تر برگزار شدن عصری با شعر رضوی در صومعه سرا، که يکی از خواستگاه های اوليه شعر رضوی استان هست، باشیم.

با ضرب خوش نقاره بر می گردد

وقتی بکنی اشاره ، بر می گردد

عمریست که جلد گنبدت هست دلم

هرجا برود دوباره بر می گردد

امیررضا ستایش صومعه سرائی

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 152 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید