سه شنبه, 23 مهر 1398
شناسه خبر:3681
حجت الاسلام والمسلمین راشدی نوری امام جمعه شهرستان صومعه سرا؛

در ستاد نماز جمعه باید اقشار مختلف مردم از همه نقاط شهرستان صومعه سرا عضو باشند

  • انداز قلم

اختصاصی سوما؛ نشست خبری امام جمعه شهرستان صومعه سرا حجت الاسلام والمسلمین راشدی نوری با اصحاب جراید و رسانه ها به مناسبت ۵ مرداد چهلمین سالگرد برپایی نماز جمعه برگزار شد.

️حجت الاسلام محمد مهدی راشدی نوری امام جمعه شهرستان صومعه سرا ظهر یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان صومعه سرا در دفتر خود با اشاره به نقش بسیار ظریف و کارآفرین و مهم اصحاب رسانه، اظهار کرد: خبرنگاران برای انعکاس فعالیت‌های مسئولان و دستگاه‌های حکومتی به مردم و انتقال خواسته‌های مردم به مسئولان نقش مهم و تعیین کننده دارند که جای تقدیر و تشکر دارد.

حجت السلام راشد نوری در ادامه با اشاره به در پیش بودن سالروز اقامه نخستین نماز جمعه، گفت: یکی از مهم‌ترین اقدامات بنده بعد از پذیرش این مسئولیت در شهرستان صومعه سرا ساماندهی امور نهاد نماز جمعه، برقراری نظم و بهره گیری از نیروی جوان و انقلابی برای پاسخگویی به مطالبات مردمی بوده است.

️امام جمعه صومعه سرا برگزاری جلسات و دیدار با تشکل‌ها و اقشار مختلف را به منظور دستیابی به شناخت بهتر از فعالان شهرستان صومعه سرا را یکی دیگر از اقدامات خود در طول ۱۱ ماه گذشته عنوان و تصریح کرد: به رغم تلاش‌های انجام شده در این مدت برای ساماندهی امور هنوز تا رسیدن به جایگاه مطلوب و در خور شأن مردم شهرستان صومعه سرا فاصله داریم.

امام جمعه صومعه سرا با تببین فعالیت های انجام شده در دوره تصدی ایشان بر این جایگاه گفت: یکی دیگر از کارهای انجام شده که با استقبال مردمی مواجه شد پیگیری مشکلات مردم از طریق حضور در بین انها و شنیدن و دیدن مطالباتشان از نزدیک در زمینه های مختلف همچون بهداشت و کشاورزی بود.

وی در ادامه افزود: مثلا در هفته های اخیر و در پی بروز مشکل کم آبی زمین های کشاورزی، برای سرکشی زمین ها شخصا حضور پیدا کردیم و مشکل را به گوش مسئولین رساندیم. چون مردم ما را به عنوان تریبونی برای انعکاس حرف‌های خود و رساندن آن به گوش مسئولین می دانند و ما هم در حد توان سعی کردیم در میان مردم حضور داشته باشیم.

امام جمعه صومعه سرا گفت: ما تمام تلاش خود را کردیم تا برای حضور در بین مردم بی تکلف باشیم، حتی برای تامین نیازهای شخصی خود از وسیله نقلیه استفاده نکنیم و پیاده در میان مردم حضور داشته باشیم. همین طور که چندین بار در بازار روز حضور پیدا کردیم و از طریق ارتباط و گفت و گو، از مشکلات مردم چه فروشندگان و چه خریداران آگاهی پیدا کردیم.

حجت الاسلام راشدی نوری در ادامه به بیان یکی از کارهایی که انجام شده و دغدغه ی وی محسوب میشد پرداخت و گفت: دغدغه ی مهمی که هم‌ اکنون تقریبا اکثر هیئت های مذهبی و مساجد از آن آگاه شده اند این بود که در شورای فرهنگی عمومی، تقویم مناسبت های مذهبی و غیر مذهبی (ملی) را فراهم کرده ایم و سعی نموده ایم در مناسبت های مهم علاوه بر مراسم و برنامه هایی که هریک از مساجد و هیئت های مختلف به تنهایی برگزار میکنند، مراسمی متمرکز و حرکت جمعی را که همه ی شهرستان در آن حضور داشته باشند، برنامه ریزی کنیم تا صورت پذیرد.

امام جمعه شهرستان صومعه سرا با اشاره به جایگاه مهم نماز جمعه در جامعه اسلامی، بیان کرد: نماز جمعه و ستاد مربوطه باید متعلق به همه شهرستان باشد این بدان معنا است که در ستاد نماز جمعه باید اقشار مختلف مردم از همه نقاط شهرستان صومعه سرا عضو باشند. وی با تأکید بر نقش مهم رسانه و خبرنگاران در این زمینه، گفت: یکی از انتظارات ما از خبرنگاران شهرستان صومعه سرا اطلاع رسانی در این زمینه و آگاهی بخشی به مردم شهرستان بوده تا بتوانیم با شناخت ظرفیت‌ها از آنها بهره گیری لازم را انجام دهیم.

راشدی در ادامه سخنان خود گفت: تقاضایی که دارم این است، افرادی که دوست دارند با نهاد نماز جمعه همکاری داشته باشند و رابط بین نهاد نماز جمعه با مردم محل خود و جمع های اطرافشان باشند، به ما مراجعه کنند استقبال میکنیم که در خدمت آنها باشیم و از حضورشان استفاده کنیم.

در انتهای این جلسه امام جمعه شهرستان صومعه سرا پس از توضیح در مورد تاریخچه برگزاری اولین نماز جمعه، برنامه هایی که به مناسبت چهلمین سالگرد اقامه نماز جمعه در طی این هفته در سطح شهرستان برگزار شده و همینطور برنامه هایی که در ادامه برگزار خواهد شد توضیحاتی را ارائه کرد. وی در پایان از ائمه ی جمعه ی پیشین شهرستان، حجتالاسلام یکتا که حدود ۲۰ سال امامت جمعه ی شهرستان را عهده دار بود، حجت الاسلام قلی زاده، حجت الاسلم پور رضا و حجت الاسلام صدیقی تقدیر و تشکر کرد و قدردان زحمات آنان در طول این سالها شد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 90 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید