سه شنبه, 23 مهر 1398
شناسه خبر:3741

رهاسازی هشت میلیون قطعه بچه ماهی در رودخانه های صومعه سرا

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ در مراسمی با حضور سیدجلال سیدمحمدی فرماندار صومعه سرا رهاسازی ماهیان انجام شد؛ وزن متوسط هر ماهی رهاشده بین یک تا دو دهم گرم است و در حال حاضر ماهیان رها شده از نوع سفید هستند و ماهی‌های بومی طی روزهای آینده در رودخانه های کلسر، چمثقال و بهمبر رهاسازی می‌شوند.

فرماندار صومعه سرا همچنین از سه مزرعه پرورش ماهی شامل مزرعه 15 هکتاری پرورش ماهی گرمابی در روستای چوبه، استخر پرورش ماهی قزل آلا در روستای معاف امندان و مجموعه تولید بچه ماهی در روستای لادمخ  بازدید کرد.سهمیه تولید ماهیان استخوانی در استان های شمالی حدود 270 میلیون قطعه است که سهم تولید گیلان حدود 50 درصد از این مقدار است.

10رشته رودخانه مهم برای رها سازی تولیدات شیلات گیلان در استان است که امکان مهاجرت انبوه ماهیان استخوانی از جمله ماهی سفید در آنها وجود دارد.

گیلان در سال های اخیر رتبه های اول و دوم در خصوص ماهیان گرمابی را داشته و عملیات بازسازی ذخایر منجر به ایجاد شغل پایدار در استان شده و شرایط مناسب برای عرضه 26 هزار تن ماهی، ایجاد 12 هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم در بخش های آبزی پروری دریایی و توسعه صنعت دریایی را پدید می آورد.

مرکز شهید انصاری در شهر صنعتی رشت، مرکز یوسف‌پور در سیاهکل و مرکز شهید بهشتی در سنگر رشت از جمله مراکز بازسازی ذخایر ماهیان استخوانی و خاویاری استان گیلان هستند./ایرنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 155 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید