چهارشنبه, 24 مهر 1398
شناسه خبر:3751

نشست خبری رییس مرکز آموزش فنی حرفه ای صومعه سرا با اصحاب رسانه وخبرنگاران این شهرستان

  • انداز قلم

اختصاصی سوما؛ مهندس سلمان نصرت طلب سرپرست فنی و حرفه ای صومعه سرا، ضمن تبریک 6 مرداد روز مهارت و روز ملی کار آفرینی و خیرمقدم به اصحاب رسانه در بخشی از سخنان خود به اهم برنامه هایی که در طول این هفته داشته اند اشاره نمود.

دیدار با نماینده ولی فقیه شهرستان و گوراب زرمیخ و فرماندار محترم و غبار روبی و گلباران مزار شهدا و بازدید از مراکز ترک اعتیاد شهرستان بازدید از مراکز آموزش پادگانها و زندان؛ گارگاه پیشگیری آموزشی آسیبهای اجتماعی ویژه پسران از جمله کارهایی بود که انجام پذیرفت.

سلمان نصرت طلب درمورد برگزاری جشن پایان دوره مهارت آموزی گفت: انشاالله جشن پایان دوره مهارت آموزی هفته آینده در سالن فارابی این شهرستان با حضور مدیر کل محترم ونماینده محترم مجلس ومسئولین وروسای ادارات برگزار خواهد شد. وی در ادامه از این مرکز بعنوان متولی آموزش های کوتاه مدت در بخش دولتی وغیر دولتی نام برد و مهارت آموزی را هنر تبدیل کردن دانایی به توانایی دانست و افزود؛ این سازمان سعی میکند زمینه را برای جوانان و ارتقای آنان در سطح های مختلف فراهم و دوره های آموزشی فراهم نماید.

مهندس سلمان نصرت طلب سرپرست فنی و حرفه ای صومعه سرا تاکید کرد کلیه دوره های فنی و حرفه ای در بخش دولتی وغیر دولتی کاملا رایگان انجام میشود.

مهندس سلمان نصرت طلب در مورد مرکز آموزش فنی دوگور گفت: این مرکز شامل دو بخش ثابت و سیار دولتی و غیر دولتی ثابت و سیار میباشد، در بخش ثابت دولتی ۱۱کارگاه آموزشی در مرکز آمو زش صنعت  فنی وخدمات و ۰۰۰ داریم و غیر ثابت برنامه های متنوع آموزش در زندان، پادگانها، و محل هایی که دهیاران و شوراها، حتی در مساجد اختصاص میدهند برگزار می شود. وی در ادامه توضیح داد: بر اساس تفاهم نامه هایی که امضا شده است افرادی که بعد از پایان دوره موفق به اخذ گواهینامه شده اند، میتوانند از تسهیلات وام کم بهره استفاده و شغل پایدار ایجاد نمایند.

سرپرست فنی و حرفه ای صومعه سرا گفت: در سطح شهرستان ۳۰ آموزشگاه با مجوز سازمان داریم که مهارت های خودشان را دنبال میکنند و شامل بخش های غیردولتی میشوند و یک مقدار جزیی شهریه، بخاطر هزینه های جزیی برق، آب و۰۰۰ دریافت میکنند.

مهندس سلمان نصرت طلب در ادامه گفت: به همت مسئولین ارشد شهرستانی کارگاه سازه آسانسور بعد از گذشت ۵ الی ۶ سال که فقط دیوار وسقف بود موفق شدیم سازه آسانسور را سال گذشته در بهمن ۹۷ افتتاح کنیم . وی گفت: بعلت محدودیت بیش از ۱۶ نفر نمی توانیم جذب کنیم.

نصرت طلب همچنین در ادامه اظهار داشت یکی از بخش های مهم و قابل توجه و حائز اهمیت بحث آموزش روستاهاست. این مرکز همچنین دارای کارگاه کشاورزی پیوند قارچ زنبور عسل گل های زینتی وکارگاه برق صنعتی میباشد. فنی حرفه ای ظرفیت آموزش در روستاها را دارد. با ایجاد اشتعال در دوره های این مرکز برای کاهش آسیب های اجتماعی در تلاش هستیم.

مهمترین خبر مهندس سلمان نصرت طلب در این نشست خبری برای شهروندان و جوانان صومعه سرایی مجهز شدن این مرکز به کارگاه صنایع چوب در صورت تامین اعتبار از جانب مسئولین خبرداد و خاطر نشان ساخت پیشنهاد آن به مدیر کل و فرمانداری شهرستان ارائه گردیده است.

نصرت طلب افزود: قبلا آزمون این مرکز به صورت نوشتاری بود با افتتاح مرکز الکترونیک آزمونهای شهرستان را از این به بعد به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد.

سلمان نصرت طلب  تعداد کارآموزان، آموزش دیده شده را ۲۲۳۹ نفر اعلام نمود و خاطر نشان ساخت در طول یکسال ۴۳۰ هزار ساعت دوره آموزشی داشته ایم. وی در خاتمه ضمن تشکر از خبرنگاران و اصحاب رسانه حاضر در مصاحبه آقایان عبدالرضا جوهری، محسن اقایی دوست، عباس احمد زاده و خانوم ها فلاحتکار، اصغری و پور صالح افزود؛ تقاضای بنده از شما خبرنگاران محترم حاضر و سایر همکاران عزیز شما این است که دست ما را بگیرند و زبان گویای ما باشند/محسن آقائی دوست

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 174 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید